Seminārs par EKOenerģiju
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

2014.gada 14.oktobrī.

Aicinām uz semināru "Ilgtspējīgas elektroenerģijas attīstības iespējas Latvijā"

Š.g. 16.oktobrī plkst.14:00 izstādes "Vide un Enerģija 2014" Starptautiskajā izstāžu centrā "Ķīpsala" (Halle 2, konferenču zāle 3) ietvaros notiks seminārs "Ilgtspējīgas elektroenerģijas attīstības iespējas Latvijā". 

Eiropas Savienībā tiek ieviests eko marķējums elektroenerģijai - EKOenergy. Marķējuma uzdevums ir palīdzēt elektroenerģijas lietotājiem orientēties sarežģītajā elektrības tirgū. Nav pārsteigums, ka vienīgi no atjaunīgiem enerģijas resursiem ražotu elektroenerģiju drīkst pārdot kā EKOenerģiju. Tomēr EKOenerģija ir kas vairāk nekā vienīgi atjaunīgā elektroenerģija. Šī enerģija atbilst arī EKOenerģijas koalīcijas (ko veido Eiropas vides organizācijas) izvirzītajiem ilgtspējas kritērijiem, turklāt EKOenerģijas patērētāji saņem precīzu informāciju par savas elektrības izcelsmi un ražošanas veidu. EKOenerģijas koalīcijas biedrorganizācijas Latvijā, kas uzrauga marķējuma ieviešanu: Latvijas Dabas Fonds, Latvijas Zaļā kustība un biedrība Zaļā Brīvība.

16.oktobra seminārā ieinteresētajām pusēm būs iespēja iepazīties ar EKOenergy mērķiem un marķējuma piešķiršanas kritērijiem, kā arī iespēju iegādāties vai ražot šādi sertificētu elektroenerģiju Latvijā.

Programma:
13:40 Dalībnieku reģistrācija, kafija
14:00 - 14:05 EKOenerģija Latvijā - organizatoru ievada uzruna, Latvijas Zaļās kustības valdes priekšsēdētāja Selīna Vancāne
14:05 - 14:40 EKOenerģijas ideja, mērķi un piešķiršanas kritēriji, EKOenergy Sekretariāta koordinators Riku Eskelinen (angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā)
14:40 - 15:00 No atjaunīgiem resursiem ražotas elektroenerģijas iegādes iespējas Latvijā, Prudentia Energy Markets biznesa attīstības projektu vadītājs Roberts Mišurovs
15:00 - 15:15 Atjaunīgo energoresursu politika Latvijā - turpmākie soļi, Providus enerģētikas politikas pētnieks Reinis Āboltiņš
15:15 - 15:40 Diskusija, iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus

Dalību pieteikt rakstot uz ekoenergija@ldf.lv Vairāk informācijas: www.ekoenergy.org/lv
Aicinām apmeklēt EKOenerģijas stendu izstāde Vide un enerģija 2014 ietvaros!

Semināru organizē EKOenerģijas koalīcijas biedrorganizācijas Latvijā: Latvijas Dabas Fonds, Latvijas Zaļā kustība un biedrība Zaļā Brīvība.

Pasākums tapis ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja:'
Selīna Vancāne
Latvijas Zaļās kustības valdes priekšsēdētāja