Mauriņi
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Saimniecības pase

Saimniecības nosaukums

Zemnieku saimniecība „Mauriņi”

Atrašanās vieta

Vidzemes reģionā, Alūksnes novada Veclaicenes pagastā, 20 km attālumā no Alūksnes; ietilpst aizsargājamo ainavu apvidū „Veclaicene”

Apsaimniekotā platība

192,1 ha

Ražotā produkcija

Aitas un jēri gaļai; putni un truši gaļai; vilnas izstrādājumi: segas, spilveni, adījumi, dzija; dārzeņi: kartupeļi, sīpoli, ķiploki, burkāni,
kāļi, pastinaki, pupiņas u.c. sezonai raksturīgie; garšaugi, to maisījumi; zāļu tējas.

Pieejami pirts pakalpojumi: veselīgs pēriens, masāža, pielietojot dabas līdzekļus.

Izzinoša atpūta dabā (iepriekš vienojoties).

Iespējas iegādāties saimniecībā ražoto

Saimniecībā uz vietas (iepriekš piesakoties) vai pasūtot (saimniecībā tiek pieņemti pasūtījumi un piegādāti)

Piešķirtie dabai draudzīgie marķējumi

Bioloģiskā lauksaimniecība, Vides veselības saimniecība

Kontaktinformācija

Saimnieki

Gunita Virka

Tālrunis

29488925

E-pasts

gunita.virka@inbox.lv

Adrese

„Mauriņi”

Veclaicenes pagasts, Alūksnes novads, LV-4335

Saimniecības fotogrāfijas

Saimniekošana

Vides veselības saimniecība  „Mauriņi” ir specializējusies dažādu mājlopu audzēšanā: 141 aita, 56 gaļas liellopi, deviņi ‘Konik’ šķirnes zirgi un dažādi sīklopi. Saimniecībā apskatāmi visi Latvijā tradicionāli audzētie mājlopi, kā arī ponijs, nutrijas un seski. No iegūtās aitu vilnas gatavo dažādus izstrādājumus - segas, spilvenus, adījumus u.c. Saimniecība gatavo arī garšaugu maisījumus, zāļu tējas, augu maisījumus vannām no dabā vāktiem un pašu audzētiem augiem. Saimniecība piedāvā profesionāla pirtnieka pakalpojumus, kā arī ļoti retu pakalpojumu zemnieka sētā - skaistumkopšanas un organisma attīrīšanas procedūras.

Dabas vērtības

Vairāk nekā 50 ha platībā zālājus uztur un atjauno, izmantojot dabīgo noganīšanu, - izveidota norobežota ganību teritorija, kur galvenā apsaimniekošanas metode ir noganīšana visa gada garumā. Dabīgās noganīšanas teritorija piekļaujas Lielā Paiķa ezeram, kam raksturīga savdabīga augu valsts. Plašajās ganībās ietvertas vairākas bijušās mājvietas, ko ieskauj bioloģiski vecu koku grupas - atklātās ganības mijas ar parkveida ainavu elementiem. Ainavu dažādo Veclaicenei raksturīgo lielpauguru reljefs. Starppauguru ieplakas ir pārmitras un vēl izteiktāk dažādo mozaīkveida ainavu, dažās no tām ir bioloģisko daudzveidību veicinošas bebraines. Nelielā platībā sastopami purvaini priežu un egļu meži, kas atbilst ES nozīmes īpaši aizsargājamam biotopam - Purvaini meži. Pārējās kokaudzes ir samērā jaunas. Tās veidojušās, aizaugot lauksaimniecības zemēm. Taču daudzviet tajās sastopamas vecāku koku joslas, kas savulaik, pirms vairākām desmitgadēm, ir bijušas mežmalas ar skrajām, saulainām kokaudzēm un laukmalas akmeņu krāvumiem. Tāda vide ievērojami bagātināja dabas daudzveidību. Saimniecības mežos uzturas īpaši aizsargājamais baltmugurdzenis un trīspirkstu dzenis.

Tūrisms

Tūristu vajadzībām saimniecībā ir uzbūvēta atsevišķa pirts ēka un izrakts dīķis, nama pirmajā un otrajā stāvā nodrošināta nakšņošana 10 cilvēkiem. Visas segas un spilveni ir gatavoti saimniecībā no aitu vilnas. Papildus pirtnieka pakalpojumiem pieejamas dažādas ķermeņa kopšanas procedūras - masāžas un dabiskā kosmētika.

Saimniecība piedāvā apskatīt dažādus Latvijā tradicionālus mājdzīvniekus, kā arī poniju, nutrijas, un seskus. Dabiskās noganīšanas teritorijā ierīkota izziņas un mācību taka ar vairākiem stendiem un apskates objektiem, t.sk. skatu punktu pie Lielā Paiķa ezera.

Atvērto durvju diena

2011. gada 30. jūlijā saimniecībā notiks atēvērto durvju diena, kad aicināti būs visi interesenti. Sekojiet informācijai Latvijas Dabas fonda mājas lapā!

Saimniecības apraksts izdrukājamā veidā (pdf).

Iepazīsties ar citām projekta DEMO FARM saimniecībām!

Uzzini vairāk par projektu DEMO FARM!

 

 

Ziedo Latvijas dabai!

Vārds
E-pasts
Komentārs

 

Eiropas vides birojs