Dabasdati.lv
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Projekta Pase

Projekta nosaukums

Dabasdati.lv

Projekta sākums

2008. gada 3. decembris

Izpildītājs

Latvijas Dabas fonds

Partneri

Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Diena.lv, Jāņa sēta

Finansētāji

Swedbank, Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta ietvaros, un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību

Projekta norises vieta

visa Latvija

Projekta vadītājs

Ilze Ķuze

Kontaktinformācija

Telefons

67830999

Fakss

67830291

E-pasts

ilze.kuze@ldf.lv

Adrese

Dzirnavu iela 73-2, Rīga

LV-1011, Latvija

Mērķis: Regulāru dabas novērojumu ievākšanas un apkopošanas nodrošināšana visas Latvijas mērogā, izmantojot tehnoloģiski mūsdienīgus, operatīvus un lietotājam ērtus risinājumus ar iespēju pašam lietotājam iesaistīties portāla satura veidošanā.

Pieaugot informācijas aprites ātrumam, palielinoties mobilitātei un aizvien vairāk cilvēkiem izvēloties brīvo laiku pavadīt tuvāk dabai, palielinās arī dažādu interesantu novērojumu skaits dabā. To saistošāku padara arī pieaugošās iespējas fotografēt. Tāpēc bieži rodas nepieciešamība ar sevis novēroto dalīties plašāk vai noskaidrot, kas vispār ir redzētais un cik tas ir nozīmīgi? Šādi nejauši veikti novērojumi kopā veido svarīgu informāciju, kas precīzi ievākta un apkopota, var būt lietderīga gan dabas aizsardzības nolūkiem, gan zinātnei. Taču paralēli informācijas apkopošana veicinātu gan sevis un citu izglītošanu, gan dabas vērošanas brīvā laika nodarbju attīstīšanu.

Lai apkopotu lielo daudzumu dažādu nejauši veikto un izklaidus ievākto ziņojumu un padarītu to nozīmīgu minētajiem mērķiem, Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību izveidoja portālu Dabasdati.lv. Šāda portāla viena no misijām ir vienot iespējami plašu sabiedrības daļu, kuru kopīgā vēlme ir priecāties par dabu un vienlaicīgi domāt par tās daudzveidības saglabāšanu.

Portāls Dabasdati.lv savu darbību uzsāka 2008. gada 3.decembrī pēc svinīgās atklāšanas Swedbank centrālajā ēkā, pirmo novērojumu simboliski ziņojot Vides ministram Raimondam Vējonim un Swedbank valdes priekšsēdētājam Mārim Avotiņam.

Mājas lapā Dabasdati.lv ikviens var brīvi dalīties savos novērojumos dabā, pārliecināties par to nozīmību un vaicāt padomu redzētā atpazīšanai. Visa ziņotā informācija ir iespējami precīzi piesaistīta Latvijas kartei, kas sniedz iespējas tās izmantošanai arī bioloģiska rakstura pētījumiem un projektiem. Portāls Dabasdati.lv nākotnē kļūs par vietu, kur tās dalībnieki arvien vairāk varēs attīstīt savu dabas vērošanas vaļasprieku un organizēt arī saistošu salīdzinoša rakstura sacensību.

Portāla dabasdati.lv attīstība un pilnveide joprojām turpinās un nepieciešams jauns finansējums visu labo un nepieciešamo ieceru realizēšanai.

PROJEKTA AKTUALITĀTES VAR LASĪT PORTĀLĀ DIENA.LV

Projekta informatīvā lapa (818.37 KB) 

 

 

Ziedo Latvijas dabai!

Vārds
E-pasts
Komentārs

 

Eiropas vides birojs