Alūksnes, Gulbenes rajons
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Projekta Pase
Projekta nosaukums Aizsargājamo sugu atradņu inventarizācijas un mikroliegumu projektēšana Gulbenes un Alūksnes rajonos
Projekta norises laiks 2000 -2001
Izpildītāji Latvijas Dabas fonds
Finansētāji Latvijas Vides aizsardzības fonds
Projekta norises vieta Gulbenes un Alūksnes rajoni
Projekta vadītāji Jānis Priednieks, Brigita Laime

Kontaktinformācija

telefons 7034894
Fax 7830291
e-pasts jpriedn@lanet.lv , laime@lanet.lv
adrese Rīga, Kronvalda Bulvāris 4
LV-1010, Latvija

Laika periodā no 2000. – 2001. gadam, pateicoties Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālajam atbalstam, Latvijas Dabas fonds veica projektu “Aizsargājamo sugu atradņu inventarizācija un mikroliegumu projektēšana Gulbenes un Alūksnes rajonos”.

Sugu un biotopu inventarizācija ļoti būtiska ir meža zemēs. Un meži, kā zināms, Latvijā aizņem gandrīz pusi no valsts kopējās platības. Pēdējos 10 gados ir pieaudzis gan meža apsaimniekotāju skaits, gan mežu izmantošanas intensitāte. Strauji sarūk mazskarto mežu platības, līdz ar to izzūd arī retās augu un dzīvnieku sugas un to sabiedrības. Konkrētā darba aktualitāti noteica tas, ka Alūksnes un Gulbenes rajonos bija samērā maz vai novecojuši dati par aizsargājamām sugām un biotopiem.

Projekta mērķis bija inventarizēt aizsargājamo sugu atradnes Gulbenes un Alūksnes rajonos un ierosināt mikroliegumus nozīmīgākajās reto sugu dzīvotnēs, kā arī bioloģiski vērtīgākajos biotopos.

Projekta gaitā izmantotas Latvijas Dabas fondā (LDF), Latvijas Ornitoloģijas biedrībā (LOB) un Valsts Meža dienesta (VMD) rīcībā esošās datu bāzes par reto dzīvnieku sugu atradnēm un agrāk izveidotajiem mikroliegumiem. Papildus tam tika ņemti vērā šo sugu gadījuma rakstura novērojumi, kas apkopoti LOB un LDF (anketēšana, VMD darbinieku un vietējo iedzīvotāju aptaujas, ziņojumi no iedzīvotājiem un VMD darbiniekiem par putnu ligzdām un novērotiem putniem).

Projekta gaitā Alūksnes un Gulbenes rajonos pārbaudītas 85 aizsargājamo sugu un biotopu atradnes. Pēc to kompleksas izvērtēšanas ierosināts izveidot 46 mikroliegumus: 22 Alūksnes rajonā un 24 Gulbenes rajonā. Ierosināto mikroliegumu kopējā platība ir 557.8 ha (atsevišķās vietās mikroliegumu platība tiek precizēta), no kuriem lielākā daļa ir meža zemēs.

Informācija par aizsargājamo sugu atradnēm, kurās nepieciešams noteikt mikrolieguma statusu, pēc galīgās mikroliegumu robežu saskaņošanas ar zemes lietotājiem tiks iesniegta Valsts meža dienestam mikroliegumu izveidei, kā arī Latvijas Vides aģentūrai.

 

 

Ziedo Latvijas dabai!

Vārds
E-pasts
Komentārs

 

Eiropas vides birojs