Eiropas Komisija
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

2014.gada 12.septembrī.

Eiropas Savienības vadošās vides organizācijas pauž bažas par ES vides politikas nākotni

Eiropas Savienības vadošo vides organizāciju alianse „Zaļais desmitnieks” (The Green 10) vērsusies ar atklātu vēstuli pie jaunievēlētā Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera, lai paustu bažas par ES vides politikas nākotni pēc komisāru sadalījuma un tiem doto uzdevumu izsludināšanas.

Jaunās Eiropas Komisijas struktūra, komisāru izvēle un tiem dotie uzdevumi liecina par vides aizsardzības noniecināšanu un atkāpšanos no tā, ko ES apņēmusies paveikt ilgtspējīgai attīstībai, resursu efektīvai izmantošanai, gaisa kvalitātes uzlabošanai, bioloģiskās daudzveidības aizsardzībai un klimata pārmaiņu mazināšanai.

Andželo Kaserta, „Zaļā desmitnieka” priekšsēdētājs un BirdLife Europe direktors uzsver: „Tas nozīmētu ES pilsoņu interešu nodošanu, jo to absolūtajam vairākumam rūp vides aizsardzība. Aptaujas rāda, ka par spīti ekonomiskajai krīzei 95% pilsoņu uzskata, ka vides aizsardzība ir svarīga un tās nodrošināšanai būtu jādara vairāk.”

Vides organizācijas īpaši uztrauc atteikšanās no atsevišķa vides komisāra, un tas, ka jaunajam vides, jūrlietu un zivsaimniecības komisāram uzdots pārstrādāt esošo vides aizsardzības regulējumu, nenorādot skaidrus sasniedzamos mērķus.

Ž. K. Junkera vēstulē topošajam vides, jūrlietu un zivsaimniecības komisāram Karmenu Vellam īpaši uzsvērta nepieciešamība izvērtēt Putnu un Biotopu direktīvas, padarot tās „modernākas”, kas pēc vides organizāciju domām liecina par augsta līmeņa lēmumu vājināt bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu ES.

Viesturs Ķerus, LOB valdes priekšsēdētājs norāda: „Eiropas Savienības vides politikas vājināšanu Latvijas sabiedrība varētu izjust īpaši sāpīgi. Aptaujas liecina, ka 93% Latvijas iedzīvotāju vides aizsardzība ir svarīga, bet tā nekad nav bijusi starp Latvijas valdības prioritātēm, un lielākā daļa no tā, kas ir sasniegts, ir bijusi iespējama tikai ES prasību dēļ.”

Ar atklātās vēstules pilnu tekstu (angļu valodā) var iepazīties šeit. 

Viesturs Ķerus, Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs

 

Projekts tiek īstenots ar EEZ finanšu instrumenta 2009-2014 atbalstu.
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija