EKOenerģija
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

2014.gada 27.janvārī.

Pirmo reizi Latvijā organizācijas izmanto eko-sertificētu elektrību

Latvijas Dabas fonds, Latvijas Zaļā kustība, Zaļā Brīvība un Vides izglītības fonds, ir pirmās organizācijas Latvijā, kas sertificējušas savu enerģijas patēriņu ar EKOenerģijas sertifikātu. Tas nozīmē, ka enerģija, ko šīs nevalstiskās organizācijas patērē, ir saražota gan klimatam, gan dabai draudzīgā veidā.

EKOenerģija ir starptautisks elektroenerģijas ekomarķējums, kas izveidots ar mērķi palīdzēt patērētājiem orientēties Eiropas elektrības tirgū. EKOenerģija ir atjaunojama enerģija, kas atbilst arī vairākiem citiem EKOenerģijas tīkla noteiktiem ilgtspējas rādītājiem. No katras pārdotās EKOenerģijas megavatstundas vismaz 10 eirocenti nonāk EKOenerģijas Klimata fondā, kas investē finanšu resursus atjaunojamās elektrības iekārtās. Arī Latvijas Dabas fonds pirms gada pievienojās EKOenerģijas tīklam .

EKOenerģijas iegāde Latvijā nenotika fiziski piegādājot enerģiju, bet gan sertificējot elektrības izcelsmes apliecinājumu (EIA). Elektrības tirgū tās izcelsme tiek atdalīta no fiziskās elektrības plūsmas. Tiklīdz elektrība tiek piegādāta tīklam, vairs nav iespējams izsekot elektroniem un nodrošināt, ka klients iegādāsies konkrēto atjaunojamās enerģijas elektronu. Tādēļ elektrības izcelsmi pierāda ar elektrības izcelsmes apliecinājumu. Elektrības izcelsmes apliecinājuma sistēma ir iekļauta Eiropas Savienības Atjaunojamās Enerģijas direktīvā un nodrošina atjaunojamās elektrības izsekojamību.

Papildu informācija:

Ģirts Strazdiņš
girts.strazdins@ldf.lv

Ojārs Balcers
ekoenergija@ldf.lv
http://www.ekoenergy.org/lv