Lietuvas kartēšana I sezona
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Noslēgusies Lietuvas īpaši aizsargājamo biotopu kartēšanas I sezona

Patlaban ir noslēgusies pirmā Lietuvas īpaši aizsargājamo biotopu kartēšanas sezona. Pēc pavasara 10 dienu sagatavošanās mācībām eksperti pamazām ķērās pie darba un pirmie no viņiem kaimiņvalsts mežos un pļavās izgāja uzreiz pēc Jāņiem, bet pēdējie kartēt beidza oktobra pirmajā nedēļā.

2012. gada sezonā no Latvijas Dabas fonda šajā projektā strādāja 33 eksperti, pieveicot 50 kvadrātus. Kopīgi ar SIA „ELLE” ekspertiem nokartēti 63 kvadrāti, kas ir 45 % no visa šovasar Lietuvā paveiktā darba. Tomēr kopumā 1. sezonā izdarīta pieticīga daļa no visiem 618 Lietuvas kvadrātiem – tikai 22 %. Tas nozīmē, ka nākošvasar būs jāstrādā daudz vairāk, jo pēdējā sezonā - 2014. gadā, kartēšanas darbs ilgs tikai līdz jūlija mēnesim.

Kartēšanas darbu veicām dažādi – gan pa vienam, gan pāros, gan komandās, ko veidoja 3-5 eksperti. Arī sadzīves apstākļus kartēšanas laikā katrs izvēlējās pēc ieskatiem – daži visu kartēšanas laiku mituši mašīnā, citi teltī, vēl citi skolā, kopmītnē, lauku māju pirtiņā vai pie radiem Latvijas pusē. Dažiem kartējamie kvadrāti bija tuvu dzīves vietai un ceļš katru vakaru veda mājup.

Septembrī un oktobrī lietuviešu kolēģi veica pārbaudi 10 % no uzkartētajiem poligoniem katrā kvadrātā, un atzina, ka esam strādājuši labi – 92 % mūsu (LDF) kvadrātiem novērtēti kā ‘pieņemti bez iebildēm’ vai ‘pieņemti ar mazām iebildēm’. Dažos būs nepieciešami nelieli labojumi vai papildinājumi. Drīzumā tiks organizēta sanāksme, kurā aicināsim lietuviešu kolēģus analizēt mūsu pieļautās kļūdas, lai turpmāk tās neatkārtotu. Un, protams, būs interesanti uzzināt arī statistiku un sīkāku informāciju par mūsu kopējo darbu.

P.S. Attēlos tie eksperti, ar kuriem kopā šovasar kalibrācijas nolūkā vienu vai dažas dienas kopā strādāju. Diemžēl visus neizdevās apciemot, nākošgad noteikti!

   
 
 
 
 
 
 

Teksts un fotogrāfijas: projekta vadītāja Valda Baroniņa, 10.12.2012.

 

 

Ziedo Latvijas dabai!

Vārds
E-pasts
Komentārs

 

Eiropas vides birojs