Notiks meža biotopu atjaunošana Gaujas nacionālajā parkā
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Pulcējot lielu skaitu interesentu, atklāts projekts par meža biotopu atjaunošanu Gaujas nacionālajā parkā

Februāra izskaņā Siguldā notika seminārs, kas veltīts projekta „Meža biotopu atjaunošana Gaujas nacionālajā parkā / FOR-REST” atklāšanai. Viens no projekta partneriem ir Latvijas Dabas fonds. Semināru apmeklēja liels skaits – gandrīz 70 – dalībnieku. To vidū bija studenti, dabas pētnieki, zemes īpašnieki, kā arī dažādu organizāciju un tūrisma nozares pārstāvji un citi interesenti.

Projekta koordinatore Inga Kabanova, stāstot par projekta mērķiem un plānotajām aktivitātēm, uzsvēra: „Īstenojot šo projektu tiks iegūta pilnvērtīga informācija par vairāku īpaši aizsargājamu meža biotopu un sugu stāvokli Gaujas nacionālajā parkā, kā arī tiks sagatavotas vairāku aizsargājamu biotopu un sugu atjaunošanas un apsaimniekošanas programmas. Saskaņā ar izstrādātajām programmām tiks atjaunotas un apsaimniekotas tās teritorijas, kurās dabas vērtības ir apdraudētas, kopumā 500 ha platībā.”

Projekta ietvaros ar prezentācijām uzstājās pieredzējuši dabas eksperti. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve Ilona Mendziņa iepazīstināja klātesošos ar Eiropas Savienības LIFE programmu, kuras ietvaros tiek īstenots arī FOR-REST projekts. Biologs Valdis Pilāts deva iespēju novērtēt cilvēku saimnieciskās darbības ietekmi uz Gaujas nacionālā parka ainavas veidošanos no 100 gadus attālas pagātnes līdz pat mūsdienām. Citi zinoši dabas eksperti un pētnieki pastāstīja par dažādiem aspektiem, kas ir tiešā saistībā ar projekta aktivitātēm. Seminārā tika sniegtas prezentācijas gan par meliorācijas darbu ietekmi purvainu mežu dabas vērtībām, gan par projekta mērķa sugas – aizsargājamās vaboles – lapkoku praulgrauža aizsardzības aspektiem, kā arī par projektā paredzēto mežu apsaimniekošanas un atjaunošanas darbu paredzamo ietekmi uz dabas vērtībām. Semināra dalībniekiem arī bija iespēja uzzināt par projektā plānoto inovatīvo mežu izpēti, kas paredz informāciju iegūt attālināti – ar mazās aviācijas palīdzību. 

Projektu FOR-REST īsteno Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Vides risinājumu institūtu, Latvijas Dabas fondu un ELM MEDIA, ar EK LIFE+ programmas finansiālu atbalstu. Projekts notiek Gaujas nacionālajā parkā, turpmāko četru gadu laikā paredzot pielietot jaunas mežu izpētes metodes, izstrādāt atjaunošanas un apsaimniekošanas programmas meža biotopu un sugu aizsardzībai, kā arī veikt biotopu apsaimniekošanas pasākumus Gaujas nacionālajā parkā.

Vairāk informācijas par projektu šeit - http://for-rest.daba.gov.lv  

Informāciju sagatavoja: Inga Kabanova, Rita Jakovļeva
Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāves

03.03.2012.