DEMO FARM izdevumi
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Sagatavotas rekomendācijas Lauku attīstības politikas veidošanai un videi draudzīgai saimniekošanai

Projekta DEMO FARM ietvaros sagatavotas rekomendācijas „Lauku attīstības politikas pilnveidošanai un videi draudzīgai saimniekošanai”. Izdevums noderēs plašam lasītāju lokam – gan lauku attīstības politikas veidotājiem, gan lauku zemju apsaimniekotājiem un lauksaimniekiem, kurus interesē praktiski ieteikumi saimniekošanai ikdienā. Izdevuma mērķis ir apkopot projekta īstenošanas gaitā gūto pieredzi par dabai draudzīgu saimniekošanu laukos, un balstoties uz to sniegt rekomendācijas tālākajam lauku attīstības politikas veidošanas procesam.

Izdevums sastāv no četrām sadaļām:

  • ieteikumi politikas izstrādei, kas sastāv no Latvijas un  Igaunijas DEMO FARM projektā iesaistīto partneru kopīgajiem priekšlikumiem lauku atbalsta mehānismu uzlabošanai un rekomendācijām ES Kopējās lauksaimniecības politikai un Latvijas Lauku attīstības programmai 2014.-2020. gadam. Šie priekšlikumi tapuši projekta partneriem sadarbojoties ar Latvijas un Igaunijas vides aizsardzības organizācijām;
  • saimniecību apraksti (10 Latvijas un 10 Igaunijas DEMO FARM saimniecību apraksti un tajās plānoto pasākumu saraksts);
  • rekomendācijas videi draudzīgai saimniekošanai (ekspertu izstrādātie pasākumi, kurus īstenot saimniecībās);
  • demonstrējumu rekomendācijas – ieteikumi savas saimniecības demonstrēšanas praksei, ņemot vērā DEMO FARM projekta pieredzi, kā arī sniegts daudzpusīgs demonstrējuma procesa ietekmējošo faktoru apraksts un padomi, kurus var pārņemt citas saimniecības.

Projektā tapuši arī vairāki citi izglītojoši un informatīvi izdevumi, kurus iespējams izmantot, lai papildinātu savas zināšanas par dabai draudzīgu saimniekošanu.

Projekta ietvaros izdots buklets par visām 20 DEMO FARM saimniecībām un darba burtnīca bērniem. Neilgi pirms projekta noslēguma tika izdots buklets „Lauksaimniecība. Dažādas saimniekošanas metodes”, kas izveidots kā informatīvs materiāls par bioloģiskās, konvencionālās un integrētās kultūraugu audzēšanas sistēmas metodēm. Izdevumā aprakstīta šo sistēmu būtība un ietekme uz vidi, kā arī apkopota informācija par lauksaimniecības rādītājiem Latvijā un Igaunijā, kas ļauj novērtēt katra saimniekošanas veida popularitāti. Bukletā atradīsiet arī pazīstamākos logotipus, ko piešķir lauksaimniecības produktiem, kas ražoti no vietējām izejvielām, saudzējot dabu.

Projektā tapis arī buklets „Ekosistēmu pakalpojumu lauksaimniecībā. Kā bioloģiskā daudzveidība palīdz iegūt lielākas ražas?”, kurā aprakstītas iespējas saimniekot tā, lai samazinātu iedarbību uz augsni un gudri izmantotu augsnes organismu bioloģiskās daudzveidības nodrošinātos pakalpojumus.

Iepazīties ar visiem izdevumiem elektroniskā formātā iespējams Latvijas Dabas fonda mājas lapā:http://old.ldf.lv/pub/?doc_id=29782 Ja vēlaties saņemt izdevumu drukātās versijas, aicinām sazināties ar kādu no projekta saimniecībām vai doties uz Latvijas Dabas fondu vai Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru.

Uzziņai:
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, Latvijas Dabas fonda un Igaunijas Dabas fonda īstenotais projekts DEMO FARM jeb “Videi draudzīgas lauksaimniecības demonstrējumu saimniecību tīkla izveide Latvijā un Igaunijā” finansēts Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros. Galvenais mērķis – atbalsts zemnieku saimniecībām gan dabas vērtību apzināšanā un īstenoto lauksaimniecības pasākumu uzlabošanā, gan tūrisma produktu attīstībā. Projekts DEMO FARM, kas ilga divus gadus, noslēdzās 2011. gada 30. septembrī.

Lai informētu par projektā paveikto šī gada 14.-15. septembrī tika rīkots starptautisks projekta noslēguma seminārs, tāpat 27.-28. septembrī tikās visi DEMO FARM iesaistīties Latvijas saimnieki, lai paši izvērtētu dalību projektā un novērtētu tajā iegūto.

Saimnieki kā lielāko ieguvumu uzsver darbu ar ekspertiem, kuri izstrādāja katrai saimniecībai individuālu integrēto saimniekošanas plānu, kas paredz saimniekošanu videi draudzīgi, bet ekonomiski izdevīgi un atbilstoši saimnieka vēlmēm.

Saimniecību apmeklējumam var pieteikties ikviens interesents, kurš vēlas uzzināt, kā var saimniekot, izmantojot videi draudzīgas metodes. Saimniecību apmeklējumiem var pieteikties, tos iepriekš saskaņojot ar saimniekiem. Projekta ietvaros izveidotais demonstrējumu saimniecību tīkls turpina darboties un gaida apmeklētājus.

Demo Farm saimniecības Latvijā:

  • Vīksnas, Brīvzemnieku pagasts, Alojas novads
  • Jaun-Ieviņas, Raunas pagasts, Raunas novads
  • Lejasķerzēni, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads
  • Silkalni, Vaidavas pagasts, Kocēnu novads
  • Kurzemnieki, Lībagu pagasts, Talsu novads
  • Vekši, Valkas pagasts, Valkas novads 
  • Lielkrūzes, Jaunpiebalgas pagasts, Jaunpiebalgas novads
  • Lejas Kleperi, Launkalnes pagasts, Smiltenes novads
  • Valti, Skrundas pagasts, Skrundas novads
  • Mauriņi, Veclaicenes pagasts, Alūksnes novads

Papildus informāciju par demonstrējumu saimniecībām iespējams atrast projekta partneru mājas lapāshttp://old.ldf.lv/pub/?doc_id=29651 un http://www.llkc.lv/web/?id=400999.

Kontaktinformācija:
Daiga Brakmane
Latvijas Dabas fonds
daiga.brakmane@ldf.lv
Tālrunis birojā: 67830998
Mobilais tālrunis: 26454504

17.10.2011.

Projekts tiek līdzfinansēts no Igaunijas – Latvijas programmas 2007-2013 Pārrobežu sadarbības programmas Eiropas Teritoriālās sadarbības mērķa ietvaros.