Marmoni sākums
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Noskaidros dabas daudzveidības stāvokli Baltijas jūrā

Latvijas Dabas fonds ir uzsācis dalību projekta “Inovatīvas pieejas jūras bioloģiskās daudzveidības monitoringam un dabas vērtību aizsardzības stāvokļa novērtēšanai Baltijas jūrā” (projekta akronīms: MARMONI) īstenošanā.

Galvenais projekta mērķis ir izstrādāt inovatīvu pieeju, lai novērtētu jūras bioloģisko daudzveidību un tās aizsardzības stāvokli, kā arī apzinātu cilvēka ietekmes apmērus. Projekta ietvaros tiks izstrādāta inovatīva jūras bioloģiskās daudzveidības monitoringa un novērtējuma pieeja, balstoties uz vienotu indikatoru sistēmu; kā arī praksē tiks pārbaudītas un izvērtētas monitoringa un novērtējuma metodes. Projekta aktivitātes tiks īstenotas Baltijas jūrā Latvijas, Igaunijas, Somijas un Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos un ekskluzīvi ekonomiskajās zonās. Projektā ir plānots piemērot reģionālo pieeju, veicot jūras bioloģiskās daudzveidības monitoringu, kā arī īstenot pārrobežu sadarbības principus, novērtējot jūras bioloģisko daudzveidību Baltijas jūrā.

Latvijas Dabas fonds projektā nodrošinās projektam nepieciešamo putnu datu ievākšanu un analīzi, putnu monitoringa metožu efektivitātes salīdzinājumu un ar putniem saistīto indikatoru izstrādi, kā arī vadīs projekta aktivitātes „Bioloģiskās daudzveidības novērtēšanas demonstrēšana” īstenošanu. LDF realizējamās aktivitātes vadītājs ir Ainārs Auniņš.

Projekts norisināsies no 2010. gada oktobra līdz 2015. gada martam, un to finansē Eiropas Savienības LIFE+ Dabas un bioloģiskās daudzveidības programma, kā arī vairāki citi donori un projekta partneri. Projekta vadošais partneris ir Baltijas Vides Forums-Latvija (projekta vadītāja: Heidrun Fammler). Partneri no Latvijas ir Latvijas Hidroekoloģijas institūts, Vides risinājumu institūts, Latvijas Dabas fonds un Dabas aizsardzības pārvalde, no Igaunijas - Baltijas Vides Forums-Igaunija un Igaunijas Jūras institūts, no Somijas -  Somijas Vides institūts, Somijas Medniecības un zvejniecības izpētes institūts un no Zviedrijas - Zviedrijas Vides aizsardzības aģentūra.

Projekta ietvaros drīzumā tiks izveidota mājas lapa, kurā varēs vairāk uzzināt par projekta mērķiem, plānotajām aktivitātēm, to īstenošanas gaitu un rezultātiem, kā arī iegūt plašāku informāciju par Baltijas jūras bioloģisko daudzveidību, tās izpēti un jūras vides aizsardzības pasākumiem. 

                     

23.11.2010.