DEMO FARM saimniecību apmeklējumi
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Projekta DEMO FARM saimnieki dosies pieredzes apmaiņas braucienos uz iesaistītajām demonstrējumu saimniecībām

2010. gada septembrī un oktobrī projekta “Videi draudzīgas lauksaimniecības demonstrējumu saimniecību tīkla izveide Latvijā un Igaunijā” jeb DEMO FARM iesaistītie saimnieki apmeklēs pārējo dalībnieku saimniecības un apmainīsies ar pieredzi videi draudzīgā saimniekošanā.

Pieredzes apmaiņas braucienu laikā katrs saimnieks izrādīs savu saimniecību, iepazīsies ar pārējiem projekta dalībniekiem un viņu saimniekošanu, kā arī piedalīsies kopīgā diskusijā ar DEMO FARM saimniekiem un projekta ekspertiem no Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra un Latvijas Dabas fonda vides, dabas aizsardzības, bioloģiskās lauksaimniecības, augļkopības, augkopības, lopkopības un ekonomikas jautājumos.

DEMO FARM saimniecību pieredzes apmaiņas braucienu laiki

Saimniecība / Brauciena laiks

Saimniecības apraksts

1.

IK E.Sudakova 

08.09.2010.

Egita Sudakova savā saimniecībā nodarbojas ar augļkopību – audzē ābolus, jāņogas, avenes, zemenes.

z/s „Valti”

09.09.2010.

Saimniecība nodarbojas ar gaļas liellopu audzēšanu, graudaugu un pārtikas kartupeļu audzēšanu. Dīķos audzē karpas, līņus un orfas.

2.

SIA „Lejasķerzēni”

22.09.2010.

Saimniecība ir attīstījusi vairākas ražošanas nozares. Tā veiksmīgi darbojas bioloģiskās lauksaimniecības jomā – graudkopībā un kokapstrādē, ražojot paletes, dēļus, šķeldu un zāģu skaidas. Nodarbojas ar augļkopību un atjauno Latvijā savulaik tik populāro ābolu šķirni „Paradīzes āboli”.

z/s „Vīksnas”

23.09.2010.

„Vīksnas” ir neliela piemājas bioloģiskā saimniecība, kas nodarbojas ar aitkopību un lauku tūrismu. No aitām iegūto vilnu saimnieki pilnībā pārstrādā. Filcē cepures, lakatus, auskarus, bumbas, rotaļlietas utt.

3.

z/s „Jaun-Ieviņas”

29.09.2010.

Saimniecība nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību. Tās pamatnozares ir mājputnu, kartupeļu, miežu, griķu, vasaras kviešu, cūku pupu un cidoniju audzēšana, kā arī kokogļu ražošana, biškopība un lauku tūrisms.

z/s „Vekši”

30.09.2010.

Saimniecībā audzē gaļas liellopus. Zemnieku saimniecībā „Vekši” apmeklētāji var iepazīties ar aizsargājamajam ainavu apvidum Ziemeļgauja tik raksturīgo ainavu – palieņu un parkveida pļavām, Gauju un tās vecupēm.

z/s „Silkalni”

30.09.2010.

Saimniecība ir specializējusies ārstniecības un tējas augu audzēšanā, vākšanā, kaltēšanā un pārstrādē. Aramzemē audzē ārstniecības augus - dižzirdzeni, piparmētru, melisu, kliņģerīti, kaķumētru, raudeni, mētras, zilgalvi, baldriānu, kumelīti, salviju, ārstniecības ancīti u.c.

4.

z/s „Lielkrūzes”

06.10.2010.

Dabas saimniecība „Lielkrūzes” ir lauku sēta ainaviskā vietā, ilgtspējīga, uz tautas tradīcijām balstīta ražošanas un dabas kopsakarību izpētes vieta. Pamatā attīstītas ir trīs nozares: gaļas liellopu audzēšana, aitkopība un akvakultūras.

z/s „Lejas Kleperi”

07.10.2010.

Galvenie darbības virzieni saimniecībai ir mežistrāde un mājlopu audzēšana (50 aitas, viena slaucama govs). Aramzemē tiek sēti mieži, stādīti kartupeļi. Tiek apsaimniekots augļu dārzs.

z/s „Mauriņi” 

07.10.2010.

Vides veselības saimniecība „Mauriņi” ir specializējusies dažādu mājlopu audzēšanā. Saimniecībā ir aitas, gaļas liellopi, Konik šķirnes zirgi un citi mājlopi. No saimniecībā iegūtās vilnas saimnieki gatavo segas, spilvenus un adījumus. Saimniecība nodarbojas arī ar garšaugu maisījumu gatavošanu, zāļu tēju ražošanu, kā arī piedāvā pirts pakalpojumus ar skaistumkopšanas un organisma attīrīšanas procedūrām.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, Latvijas Dabas fonds un Igaunijas Dabas fonds realizē projektu DEMO FARM – “Videi draudzīgas lauksaimniecības demonstrējumu saimniecību tīkla izveide Latvijā un Igaunijā”. Pārrobežu sadarbības procesā tiek veidots demonstrējumu saimniecību tīkls ar mērķi popularizēt videi draudzīgu saimniekošanu laukos.

Konkursa kārtībā tika izraudzītas desmit saimniecības Latvijā, kuras apseko dažādu jomu eksperti, lai sagatavotu to saimnieciskās darbības plānus un sniegtu ieteikumus ilgtspējīgu lēmumu pieņemšanai. Katrā plānā tiks apkopota informācija par teritorijas dabas vērtībām un ekonomiskajām iespējām. 

Papildus informāciju meklējiet mājaslapās www.llkc.lvwww.ldf.lv un www.elfond.ee. Projekta DEMO FARM teritorija Latvijā aptver Kurzemi, Vidzemi, Rīgu, Pierīgu; Igaunijā – Võrumaa, Valgamaa, Põlvamaa, Tartumaa, Jõgevamaa, Viljandimaa, Pärnumaa, Läänemaa, Saarema un, Hiiumaa reģionu.

Projekts tiek līdzfinansēts no Igaunijas – Latvijas programmas 2007-2013 Pārrobežu sadarbības programmas Eiropas Teritoriālās sadarbības mērķa ietvaros.

    

 

Kontaktinformācija:

Elīna Ozola
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs
tālr.: 63050576
e-pasts: elina.ozola@llkc.lv
www.llkc.lv

20.08.2010.