Dabas koncertzāle 2010
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Šogad Dabas koncertzāles stāsti par šūnakmeni un iežiem

Pasākumā Latvijas zinātnieki un mūziķi jau piekto gadu populārā veidā stāstīs, rādīs un dziedās par Latvijas dabu, īpašu uzmanību veltot šī gada tēmai – šūnakmenim (Calcium carbonate). Šūnakmens ir stipri sacementēts saldūdens kaļķieža paveids, kas veidojies pirms 10 tūkstošiem gadu. Latvijas ģeologi to pasludinājuši par Latvijas nacionālo simbolu. No visām Baltijas valstīm Latvija ir vienīgā, kur zemes dzīlēs sastopams šūnakmens.

Divi Dabas koncertzāles bezmaksas pasākumi šovasar notiks 26. jūnijā Cēsu pusē, pie Raunas Staburaga, Raunas upes krastā un 2. jūlijā Aizkraukles novadā, pie Daugavas ielejas dolomīta atsegumiem pie “Cepļu” mājām. 

Kā ierasts, pasākumā piedalīsies mūziķi Valdis un Rūta Muktupāveli, Gints Sola, Aigars Voitišķis, Kaspars Tobis, Ingus Ulmanis, Julians, Roberts Rasa un Anrijs Grinbergs, dzejnieks Pēters Brūveris un DJ Švāns. Par šūnakmeni stāstīs ģeoloģe Anita Saulīte no Latvijas Dabas muzeja. Pasākuma režisors – Roberts Rubīns (Jura Podnieka studija). 

Pēc Daugavas Staburaga appludināšanas Raunas Staburags ir raksturīgākais šūnakmens veidojums Latvijā, kas iekļauts īpaši aizsargājamo pieminekļu sarakstā. 

Daugavas ielejas Cepļa (Jaunzemju) dolomīta atsegums ir interesants dabas piemineklis, kurā saskatāmi zivju, aļģu un gliemežvāku nospiedumi, un tas veido amfiteātri ar lielisku akustiku. Tas ir ģeoloģiskais dabas piemineklis. 

Dabas koncertzāle šogad tapusi, sadarbojoties Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijai (LVAFA), ANO Attīstības programmas birojam Latvijā, Dabas aizsardzības pārvaldei (DAP), Latvijas Ornitoloģijas biedrībai (LOB) un mūzikas kompānijai Platforma.lv.

Avots: www.daba.lgov.lv

25.06.2010.