Agora 2.0 aktualitātes
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Sadarbībā ar LLTA "Lauku ceļotājs" izstrādāti jauni tūrisma maršruti aktīviem ceļotājiem un dabas vērotājiem, Meža ceļvedī aprakstīto dabas vērtību un vietu iepazīšanai. Aktīvā tūrisma maršruti lejuplādējami šeit, bet maršruti dabas vērotājiem - šeit.

Projekta ietvaros ir sagatavots elektronisks buklets par Baltijas jūras reģiona mežu sniegtajiem ekosistēmu pakalpojumiem. Tajā stāstīts gan par mežu nekoksnes produktiem un to ekonomisko vērtību, gan par mežu sniegtajiem kultūras un regulācijas pakalpojumiem. Lejuplādēšanai buklets pieejams šeit.

Aicinām piedalīties projekta noslēguma seminārā, kurš notiks š.g. 14. decembrī plkst. 16:00 LDF birojā, Dzirnavu ielā 73-2. Sīkāka informācija pieejama šeit.

Zināmi konkursa "6 Baltic Sea Wonders" uzvarētāji - Kuršu kāpa Lietuvā, Madžūrijas ezeru zeme Polijā, Rūgenas un Menas Baltās klintis Vācijas un Dānijas pierobežā, kā arī Tallinas, Viļņas un Gdaņskas vecpilsētas. Sīkāka informācija pieejama konkursa mājas lapā. 

Veicinot Baltijas jūras reģiona mežu atpazīstamību aktīvo ceļotāju un Geocaching spēles cienītāju vidū, Latvijas mežos ierīkoti vairāki jauni Geocachinga slēpņi.

08./10.11.2012. Sopotā notika pēdējā projekta partneru tikšanās. Tās laikā pārrunāts projekta ieviešanas progress un prezentēti projekta rezultāti, kā arī apbalvoti konkursa "6 Baltic Sea Wonders" uzvarētāji. Sīkāka informācija par pasākuma norisi pieejama projekta mājas lapā.

Sadarbībā ar Baltijas valstu un Baltkrievijas lauku tūrisma asociācijām ir izdots ceļvedis Baltījas valstu un Baltkrievijas mežu iepazīšanai. Ceļveža elektroniskā versija latviešu, angļu un krievu valodā ir pieejama gan Latvijas Dabas fonda, gan citu projekta partneru mājas lapās. Tipogrāfiski iespiesti ceļveža eksemplāri latviešu un angļu valdoā ir pieejami projekta partnera - Latvijas lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" birojā.  

Sagatavota kārtējā projekta ziņu lapa. Lapas elektroniskā versija pieejama projekta mājas lapā.

Zināmi konkursa "6 Baltic Sea Wonders" pusfināla rezultāti. Rīgas vēsturiskais centrs iekļuvis godpilnajā ceturtajā vietā. Aicinām piedalīties finālbalsojumā, lai arī turpmākajā konkursa gaitā Rīga savas pozicijas nezaudē.

Ziemeļeiropas tūrisma izpētes institūts ir sagatavojis Baltijas jūras reģiona 'imidža analīzi'. Galvenie secinājumi: reģiona atpazīstamība vēl aizvien ir zema un vienota reģiona identitāte vēl nav izveidojusies. 

26./29.04.2012. Kaļiņingradā notika kārtējā projekta partneru tikšanās. Tās laikā pārrunāts projekta ieviešanas progress un precizētas kopīgi veicamās aktivitātes. Sīkāka informācija par pasākuma norisi pieejama projekta mājas lapā.

Sagatavota kārtējā projekta ziņu lapa. Lapas elektroniskā versija pieejama projekta mājas lapā.

Kas ir nozīmīgākais Baltijas jūras valstu tūrisma galamēķis jeb vieta ar vislielāko potenciālu par tādu kļūt, ja vien tā tiktu atbilstoši popularizēta? Lai rastu atbildi uz šo jautājumu, projekta partneri ir izveidojuši aptaujas anketu un aicina ikvienu izvēlēties sešus no vairāk nekā 60 tūrisma galamērķiem, kurus turpmāk dēvēt par Baltijas jūras reģiona brīnumiem. 

Iznācis otrais žurnāla "Baltic Sea Breeze" izdevums.

Ziemeļeiropas tūrisma izpētes institūts ir sagatavojis pētījumu, kurā analizēti Eirobarometra veiktās aptaujas "Survay on the Attitudes of Europeans towards tourism in 2010" rezultāti. Galvenie secinājumi: 2010. gadā 59.02 miljoni ES valstu iedzīvotāji plānoja savu atvaļinājumu pavadīt kādā no Baltijas jūras reģiona valstīm. Tiesa, lielākā daļa no tiem - Vācijā, Polijā vai Zviedrijā. Galvenais to ceļojuma mērķis - atpūta un radu vai draugu apmeklējums, tomēr 11% interesentu kā galveno plānotā ceļojuma aktivitāti norādīja dabas tūrismu, kamēr pilsētu tūrismu izvēlējās tikai 7% interesentu, bet kultūras tūrismu - 5%.

29.09./01.10.2011. Stoholmā un Skoklosterā notika kārtējā projekta partneru tikšanās. Tās laikā pārrunāts projekta ieviešanas progress, nozares aktualitātes un precizētas kopīgi veicamās aktivitātes. Galvenais uzsvars šoreiz tika likts uz konkursa "6 Baltijas jūras brīnumi" balsošanas kārtības un nomināciajs procedūras izstrādi. Sīkāka informācija par pasākuma norisi pieejama projekta mājas lapā.

Sagatavota kārtējā projekta ziņu lapa. Lapas elektroniskā versija pieejama projekta mājas lapā.

Lai apkopotu priekšstatus par Baltijas jūras reģiona valstu kopīgajām iezīmēm, uz kurām balstīt Baltijas Jūras Reģiona valstu tūrisma produktu kopīgo identitāti, projekta vadošais partneris veic aptauju "Kas kopīgs Baltijas jūras valstīm". Lūdzam atbalstīt projekta partnera iniciatīvu un aizpildīt aptaujas anketu tīmekļa vietnē www.bsr-identity.net

29.04.2011. Ilūkstes noavadā notika pēdējais šī pavasara seminārs par dabas tūrisma produktu veidošanu.

28.04.2011. Salacgrīvas noavadā notika trešais seminārs, kurš veltīts dabas tūrisma produktu veidošanas tematikai.

26.04.2011. Andrupenē notika otrs seminārs par dabas tūrisma produktu veidošanu.

Ziemeļeiropas tūrisma izpētes institūts ir izstrādājis jaunu tūrisma informācijas sistēmu tūrisma profesionāļiem BASTIS. Tajā apkopota tūrisma statistika, tirgus izpētes rezultāti u. tml. materiāli par visām Baltijas jūras reģiona valstīm. 

29.03.2011. Kandavā notika pirmais no šī gada pavasarī icerētajiem semināriem par dabas tūrisma produktu veidošanu.

Sagatavota kārtējā projekta ziņu lapa. Lapas elektroniskā versija pieejama projekta mājas lapā.

24./26.03.2011. Tallinā notika trešā projekta partneru tikšanās. Tās laikā pārrunāts projekta ieviešanas progress un precizētas kopīgi veicamās aktivitāts. Īpaša uzmanība tika veltīta projekta ietvaros izstrādātajai tūrisma informācijas sistēmai BASTIS - tās popularizēšanas, pilnveides un pēc projekta uzturēšanas iespējām. Sīkāka informācija par pasākuma norisi pieejama projekta mājas lapā.  

Aicinām piedalīties seminārā par dabas tūrisma produktu veidošanu, kurš notiks š. g. 29. aprīlī Ilūkstes novadā.

Aicinām piedalīties seminārā par dabas tūrisma produktu veidošanu, kurš notiks š. g. 28. aprīlī Salacgrīvas novadā

Aicinām piedalīties seminārā par dabas tūrisma produktu veidošanu, kurš notiks š. g. 26. aprīlī Dagda novadā. 

22./23.03.2011. Rīgā notika dabas tūrisma konference. Viena no tās sesijām pilnībā tika veltīta projekta jautājumiem - Baltijas jūras reģiona ilgtspējīga tūrisma stratēģijai, Baltijas jūras reģiona identitātes meklējumiem un zīmolvedībai. Sīkāk skatīt konferences organizētāju - LLTA "Lauku ceļotājs" mājas lapā.  

Aicinām piedalīties seminārā par dabas tūrisma produktu veidošanu, kurš notiks š.g. 29. martā Kandavas novadā. 

Projekta vadošais partneris ir sagatavojis pirmo AGORA 2.0 projekta ziņu lapu. Tajā publicēta īsa informācija par kārtējo projekta partneru sanāksmi Minskā, Baltijas Jūras tūrisma forumu un citiem pasākumiem, kuros projekta partnetri piedalījušies ar ziņojumiem vai citādi informējuši par projekta norisi un tā aktualitātēm. Lapas elektroniskā versija pieejama projekta mājas lapā.

07./10.10.2010. Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā norisinājās otrā projekta partneru tikšanās. Tikšanās laikā projekta partneri prezentēja projekta ietvaros paveikto, kā arī plānoja turpmākās aktivitātes. Tikšanās noslēgumā dalībniekiem bija iespēja piedalīties Baltijas jūras tūrisma komisijas konferencē, iepazīstoties ar jaunumiem un citu valstu pieredzi tūrisma attīstībā reģionā. Plašāka informācija par sanāksmes norisi pieejama projekta mājas lapā www.agora2-tourism.net.

Lai veicinātu Baltijas jūras reģiona un tā tūrisma piedāvājuma atpazīstamību, izdots pirmais žurnāla "Baltic Sea Breezes" nummurs. Tajā sagatavoti raksti ne tikai par tūrismā izmantoto Baltijas jūras reģiona dabas un kultūras mantojumu un projekta AGORA 2.0 aktualitātēm, bet arī par Baltijas jūras tūrisma forumu, projektu "Parks & Benefits" un citām reģiona tūrisma aktualitātēm. Žurmāla elektroniskā versija pieejama projekta mājas lapā.

Apkopoti pirmie projekta AGORA 2.0 ietvaros veiktās aptaujas rezultāti.

06./07.09.2010. Kopenhāgenā notika otra WP5 darba grupas partneru tikšanās "SWOT Analyses and Vision, Mission and Objectives".  Tikšanās laikā pilotprojektu darba grupas pārstāvji pārrunāja paveikto, iepazina jaunas metodes apmeklētāju viedokļa izzināšanai, kā arī vienojās par turpmākajām darbībām. Plašāka informācija par sanāksmes norisi pieejama projekta mājas lapā www.agora2-tourism.net.

23./25.08.2010. notika otrais dabas ekspertu seminārs, kura laikā veikta sākotnējā meža nekoksnes vērtību apzināšnana, sagatavota mežu kā potenciālo tūrisma produktu SWOT analīze un meklētas idejas dabas tūrisma produktu attīstībai.

Latvijas Dabas fonds projekta AGORA 2.0 ietvaros veic aptauju, lai noskaidrotu, ar ko cilvēkiem saistās mežs.

04.06.2010. Kopenhāgenā notika pirmā WP5 darba grupas partneru tikšanās. Tikšanās laikā pārrunāta WP5 aktivitāšu ieviešanas gaita.  Tikšanās laikā LDF pārstāvēja LDF padomes priekšsēdētāja Inga Račinska. Plašāka informācija par sanāksmes norisi pieejama projekta mājas lapā www.agora2-tourism.net

Projekta vadošais partneris ir izdevis informatīvu projekta bukletu. Bukleta elektroniskā versija ir pieejama projekta mājas lapā.

28.05.2010. Latvijas Dabas fondā notika informatīvs seminārs, kura laikā dažādu jomu dabas eksperti tika iepazīstināti ar projektā AGORA 2.0 plānotajām aktivitātēm. 

11./13.02.2010. Vācijas pilsētā Greifswaldē notika pirmā ES Interreg IVB Baltijas jūras reģiona programmas projekta "AGORA 2.0" partneru tikšanās. Tikšanās laikā apspriesti projekta mērķi, norise, sadarbības finansiālie aspekti u. tml. jautājumi. Lai arī līgums ar Latvijas Dabas fondu par dalību projektā vēl nav noslēgts, sanāksmē piedalījās arī LDF padomes priekšsēdētāja Inga Račinska. Plašāka informācija par sanāksmes norisi pieejama projekta mājas lapā www.agora2-tourism.net.

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības (Eiropas reģionālā attīstības fonda un Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta) atbalstu.

 

Uz sākumu