Pozitīvie un negatīvie dabas resursu apsaimniekošanas un izmantošanas piemēri
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Pozitīvie un negatīvie dabas resursu apsaimniekošanas un izmantošanas piemēri

Projekta "Ilgtspējīga dabas resursu izmantošana un apsaimniekošana Natura2000 teritorijās - populāros un potenciālos tūrisma galamērķos" vides eksperti ir sagatavojuši ziņojumu "Pozitīvo un negatīvo dabas resursu apsaimniekošanas un izmantošanas piemērus populāros un potenciālos tūrisma objektos un teritorijās". 

Tas tapis veicot dabas teritoriju apsekošanas visā Latvijā. Apsekošanu laikā identificēti 100 pozitīvi un 100 negatīvas prakses piemēri, kas apkopoti un analizēti ziņojumā. 

Par katru objektu sagatavots analītiski- informatīvs ziņojums, raksturojoša fotogrāfija un priekšlikumi kuros minētas konkrētas rīcības dabas resursu - nozīmīgu tūrisma objektu turpmākai aizsardzībai. Ziņojumā iekļauti arī aspekti, kas nav tiešā veidā saistīti ar objektiem, teritorijām un sugām, bet to radītās sekas var radīt būtisku ietekmi uz to sākotnējo kvalitāti, piemēram, nepietiekama komunikācija starp tūrisma un dabas aizsardzības nozares speciālistiem.

Ziņojums "Pozitīvo un negatīvo dabas resursu apsaimniekošanas un izmantošanas piemērus populāros un potenciālos tūrisma objektos un teritorijās" (7.38 MB)

Ziņojums "Pozitīvo un negatīvo dabas resursu apsaimniekošanas un izmantošanas piemērus populāros un potenciālos tūrisma objektos un teritorijās" izstrādāts projekta "Ilgtspējīga dabas resursu izmantošana un apsaimniekošana Natura 2000 teritorijās – populāros un potenciālos tūrisma galamērķos"ietvaros. 

Projekta īstenošanai saņemts atbalsts no Īslandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumentu palīdzību un Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzību.

23.02.2010.