Pāvilostas dabas aizsardzības plāna sabiedriskā apspriešana
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Pāvilostas pelēkās kāpas dabas lieguma dabas aizsardzības plāna sabiedriskā apspriešana

Šī gada 26. maijā plkst. 16:00 Sakas novada Domes ēkā (2. stāvā) Pāvilostā, Dzintaru ielā 73 notiks dabas lieguma "Pāvilostas pelēkā kāpa" dabas aizsardzības plāna 1. redakcijas sabiedriskā apspriešana.

Pāvilostas pelēkā kāpa ir viena no plašākajām pelēkajām kāpām Latvijā. Teritorijā ir sastopamas vairākas īpaši aizsargājamo augu sugas, kā smiltāja neļķe Dianthus arenarius, sīpoliņu gundega Ranunculus bulbosus, Gmelina alise Alyssum gmelinii, pļavas silpurene Pulsatilla pratensis un sīkziedu plaukšķene Silene borysthenica, kā arī tikai Latvijas R piekrastē sastopama kukaiņu suga – zilganspārnu smiltājsisenis. Teritorija ir nozīmīga jūras piekrastes ainavas saglabāšanā. Šeit ir piemēroti biotopu īpaši izsargājamu putnu sugu ligzdošanai, piemēram, stepes čipstei un sila cīrulim. Liegumā ir pārstāvēti divi Eiropas nozīmes prioritārie biotopu tipi - pelēkās kāpas ar zemu lakstaugu veģetāciju un pelēkās kāpas ar sīkkrūmu audzēm, kā arī biotops - mežainas jūrmalas kāpas.

Atklāto kāpu aizaugšana ar priedēm, apdraud gan līdz šim konstatētās īpaši aizsargājamās sugas, to dzīvotnes, kā arī īpaši aizsargājamos biotopus. Pēdējos piecos gados aizaugšana noris strauji, tā samazinot teritorijas floristisko daudzveidību un apdraudot ne vien biotopu, bet arī ar atklāto kāpu platībām saistīto ļoti reto un aizsargājamo sugu populācijas.

Saskaņā ar zinātnisko pamatotu, saskaņotu un sabiedrībai izskaidrotu dabas aizsardzības plānu, steidzami jārealizē pārdomāti pasākumi atklāto kāpu platību atjaunošanai.

Kultūrvēsturiski teritorija kalpoja vietējiem iedzīvotājiem kā laivu novietnes un labošanas vieta, tīklu un jūras zāļu žāvēšanas vieta – kas sekmēja atklātas pelēko kāpu platību izveidošanos, regulārus traucējumus zemsedzē, kas ilgstoši neļāva kāpām aizaugt ar priedēm. Samazioties cilvēka aktivitātei (anstropogēniem traucējumiem) kāpas aizaug.

Dabas aizsardzības plāns ir dokuments, kas nosaka atļautās, ieteicamās un nevēlamās darbības dabas liegumā "Pāvilostas pelēkā kāpa", lai nodrošinātu labvēlīgu aizsardzības statusu dabas vērtībām.

Ar plānu, sākot no 11. maija, var iepazīties darba dienās, iestādes darba laika ietvaros:

  • Sakas novada Domē 1. stāvā un Pāvilostas bibliotēkā 2.stāvā (Dzintaru iela 73);
  • Pāvilostas Tūrisma informācijas centrā (Dzintaru iela 2).

Un Latvijas Dabas fonda mājas lapā:  Pāvilostas dabas aizsardzības plāns (974.45 KB)

AICINĀTI VISI INTERESENTI 26. maijā plkst. 16:00 Sakas novada Domes ēkā!

Plāns tiek izstrādāts, sadarbībā ar sabiedrību, tāpēc gaidīsim Jūsu komentārus un ieteikumus līdz 29. maijam!

Dabas aizsardzības plāna izstrādātājs – Latvijas Dabas fonds, adrese ierosinājumu iesniegšanai - Mazcenu aleja 3, Jaunmārupe, Rīgas rajons, LV-2166, t. 67830999, www.ldf.lv

Dabas aizsardzības plāna izstrādes finansētājs – Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Papildus informācija:
Ieva Rove
Tel.: 67830999
rove@lanet.lv

12.05.2009.