Tamborēti koraļļi un Baltijas jūra
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Galerija "Consentio" aicina piedalīties projektā "No koraļļu rifiem līdz Baltijas jūrai"

Šobrīd pasaulē ir daudz ekositēmu, kuru veselība ir apdraudēta. Arī Baltijas jūra, kuras ūdeņu, floras un faunas labklājība strauji pasliktinās. Tāpēc aicinām visu Latvijas skolu skolēnus piedalīties projektā "No koraļļu rifiem līdz Baltijas jūrai", paužot savas rūpes par jūru vides aizsardzībai veltītā kopdarbā.

1997. gadā matemātiķe un Kornela universitātes (Itaka, ASV) profesore Daina Taimiņa notamborēja pirmo hiperbolisko plaknes fizisko modeli. Profesores tamborējumi iedvesmoja Margaretu un Kristīni Vertheimas, radīt tamborēto hiperbolisko koraļļu rifu - apjomīgu kopdarbu, kuru radījuši cilvēki no visām pasaules malām un dažādu pieredzi tekstilmākslā.

Dabā hiperboliskās plaknes sastopamas gan koraļļu rifos, gan kāpostu un salātu krokotajās lapās, gaileņu un citu sēņu viļņotajās cepurītēs, gliemeža pēdas viļņveidīgajā kustībā un daudzās citās dzīvnieku un augu formās.

Projekta mērķis ir rosināt bērnus un jauniešus iepazīties ar Baltijas jūras ekoloģiskajām problēmām un to iespējamiem risinājumiem un, radošā darbā izveidojot apjomīgu kopdarbu, vērst sabiedrības uzmanību uz nepieciešamību aizsargat vidi, kurā dzīvojam.

Dalībnieki ir bērni un jaunieši, viņu draugi, radi un paziņas – visi, kam rūp mūsu jūra. Darbi veidojami grupās no trim līdz neierobežotam skaitam dalībnieku.

Darbi iesniedzami divās kategorijās (brīvi izvēloties vienu vai abas):

1. Veselā jūra: darbos izmantojamas dažādu šķiedru dzijas un diegi, priekšroku dodot             dabīgiem materiāliem, taču neizslēdzot arī sintētiski radītus. Veidojot darbus, vēlams ieskatīties rūpīgāk jūras sejā, papētot tās noskaņas un faktūras: viļņu un liedaga, aļģu un ūdenszāļu, gliemežvāku un akmeņu formas un krāsas.                                             

2. Slimā jūra: darbos izmantojamas visdažādāko veidu otrreizējās izejvielas un sadzīves atkritumi, piemēram: vecas kasešu lentes, plastikāta maisiņi utml. – pilna radoša brīvība gan krāsās, gan formās.

Visi elementi savienojami sašujot, sasienot vai satamborējot un piestiprinot pie 30x100 cm liela audekla gabala. Iesniegto darbu skaits nav ierobežots.

Darbi jāiesniedz līdz 2009. gada 8. maijam, un kopdarba izstāde plānota galerijā „Consentio” 2009. gada 30. maijā, pēc tam tā dosies ceļojumā pa Latviju.

Izcilāko darbu autoru grupām tiks pasniegtas pārsteiguma balvas. Visus iesniegtos darbus vērtēs Skaņkalnes mākslas skolas skolotāji un SIA „Consentio” pārstāvji. Vērtēšanas pamatkritēriji: radošums, roku darba kvalitāte un darba kopiespaids (kompozīcija).

 Par hiperbolisko ģeometriju un tamborēšanu (131.73 KB)

 Konkursa nolikums (1.24 MB)

Sīkāka informācija par projektu „No koraļļu rifiem līdz Baltijas jūrai” un tā ietvaros veidojamo skolēnu kopdarbu: www.consentio.lv un www.musturs.lv

11.02.2009.