Atbalsts LDF 2009. gadā
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Atbalsts LDF 2009. gadā

Arī 2009. gadā Sabiedrības integrācijas fonds piešķīris finansējumu Latvijas Dabas fonda projektam „Atbalsts Latvijas Dabas fonda līdzdalībai sabiedrības iesaistīšanas un lēmumu pieņemšanas procesos dabas aizsardzības jomā”. Šo projektu atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu mehānisma un Norvēģijas finanšu mehānisma ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) starpniecību. Projekts apstiprināts NVO darbības atbalsta programmas ietvaros.

Latvijas Dabas fonda darbības ilgtermiņa vispārējais mērķis ir dabas daudzveidības saglabāšana Latvijā. ES Pamattiesību Harta nosaka pilsoņu tiesības uz tīru vidi, Latvijas Dabas fonda darbība veicina tīras vides un dabas daudzveidības saglabāšanu Latvijā.  

Darbības ilgtermiņa plāna ietvaros Latvijas Dabas fonds darbosies 5 programmās:

  1. Dabas aizsardzības politika, kuras galvenais mērķis ir vides un dabas aizsardzības interešu integrācijas veicināšana likumdošanā Latvijā, atbalsts vietējo un nacionālo NVO izveidei un NVO sadarbības veicināšana.
  2. Sabiedrība un dabas izglītība, kuras galvenais mērķis ir sabiedrības informēšana par vides, dabas aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības aspektiem.
  3. Bioloģiskā daudzveidība un ekosistēmas, kuras galvenais mērķis ir veikt darbības bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai mežos, agroainavā, piekrastē, purvos un saldūdeņos un iesaistīt šajās darbībās sabiedrību, kā arī formulēt sabiedrības viedokli par dažādu tautsaimniecības sektoru darbības ietekmi uz vidi. 
  4. Aizsargājamas sugas un biotopi, kuras galvenais mērķis ir veikt darbības, lai nodrošinātu labvēlīga aizsardzības statusu apdraudētiem biotopiem un sugām un iesaistīt šajās darbībās sabiedrību.
  5. Īpaši aizsargājamas dabas teritorijas, kuras galvenais mērķis ir veikt īpaši aizsargājamo dabas teritoriju plānošanu un apsaimniekošanu un iesaistīt šajās darbībās sabiedrību.

Projekta īstenošanai 2009. gadā no Eiropas Ekonomiskās zonas/Norvēģijas valdības finanšu instrumenta saņemts līdzfinansējums 24000 eiro apmērā.  

Šī projekta ietvaros 2009. gada laikā tiks īstenotas darbības, kas veicinās darbības ilgtermiņa plānā noteikto mērķu sasniegšanu, t.sk.:

  1. Darbība konsultatīvās padomēs.
  2. Darbība normatīvo aktu izstrādes uzraudzībā un NVO viedokļa formulēšana par sabiedrībai nozīmīgiem stratēģiskiem dokumentiem.
  3. Sabiedrības izglītošanas un iesaistīšanas aktivitātes – semināri, izglītojoši izdevumi, līdzdarbība praktiskās apsaimniekošanas darbībās.
  4. Īpaši aizsargājamu dabas teritoriju plānošana, iesaistot sabiedrību dažādās plānošanas stadijās.

Papildus informācija par šo finanšu mehānismu atrodama www.eeagrants.lv un www.lsif.lv.  

Inga Račinska

Latvijas Dabas fonda līdzdalību sabiedrības iesaistīšanas un lēmumu pieņemšanas procesos dabas aizsardzības jomā laika periodā no 2007. gada 1. septembra līdz 2009. gada 31. decembrim atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu mehānisma un Norvēģijas finanšu mehānisma ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) starpniecību.