AAA „Ziemeļgauja” IAIN
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Noteikta aizsargājamo ainavu apvidus “Ziemeļgauja” aizsardzības un apsaimniekošanas kārtība

2008. gada 20. novembrī Ministru Kabinets apstiprināja Vides ministrijas sagatavoto noteikumu projektu „Aizsargājamo ainavu apvidus „Ziemeļgauja” individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi”. Noteikumu Nr. 957 pilna versija pieejama šeit.

Noteikumi stājās spēkā šī gada 27. novembrī. Līdz ar to Ziemeļgaujā vairs nav spēkā Ministru Kabineta noteikumi nr. 415 “Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju vispārējie aizsardzības un apsaimniekošanas noteikumi”.

Saskaņā ar noteikumiem, aizsargājamo ainavu apvidū izveidotas piecas funkcionālās zonas – regulējamā režīma, dabas lieguma, dabas parka, ainavu aizsardzības un neitrālā zona. Noteikumi nosaka pieļaujamās un aizliegtās darbības katrā no zonām, kas noteiktas, lai īstenotu aizsargājamās teritorijas izveidošanas mērķi – tajā sastopamo dabas vērtību aizsardzību un saglabāšanu.

Noteikumi paredz nosacījumus saimnieciskās darbības veikšanai, tajā skaitā mežsaimnieciskās darbības ierobežojumus putnu ligzdošanas sezonas laikā, kā arī nosacījumus biotehnisko pasākumu veikšanai, kas nepieciešami īpaši aizsargājamo biotopu un sugu dzīvotņu atjaunošanai un uzturēšanai.

Noteikumos iekļautas normas, kas meža īpašniekiem atvieglos biotopu apsaimniekošanas procedūru, piemēram, vecu ozolu atbrīvošanai no noēnojošiem krūmiem un kokiem.

Ainavu apvidus platība ir 21 749 hektāri. Aizsargājamā teritorija izveidota 2004. gadā, lai saglabātu meandrējošo Gaujas vidusteci ar tās senleju un krastos esošajiem īpaši aizsargājamo pļavu, mežu un ūdeņu biotopu kompleksiem un īpaši aizsargājamo sugu atradnēm.

Noteikumu projekts tika izstrādāts LIFE-Daba finansētā projekta “Ziemeļgaujas ielejas aizsardzība un apsaimniekošana” (2003-2007) ietvaros. Informācija par projektu pieejama šeit.

Ilze Vilka

04.12.2008.