Open Mind
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Foto no www.va.lv

Hansabanka piešķir „Open Mind“ Lielās stipendijas par pētījumiem dabas aizsardzībā

Piektdien, 22. februārī noslēdzies pirmais Latvijas augstskolu, Latvijas Universitātes fonda un Hansabankas stipendiju konkurss „Open Mind", kas ir jaunas studiju konkursu tradīcijas aizsākšana Latvijā. Lielās stipendijas 1000 latu vērtībā šogad saņēma 16 pētniecisko darbu autori vai autoru komandas, kuri izstrādāja pētnieciskos darbus par sabiedrībā aktuālām un sociāli nozīmīgām tēmām. Viņu vidū arī trīs darbu tēmas par dabas aizsardzību, kuru autorus konsultēja Latvijas Dabas fonda darbinieki.

Studentiem bija iespēja izvēlēties pētījuma tēmu no vairāk nekā 100 piedāvātajam, kas visas ir sabiedrībā aktuālas, bet pētījumi praksē noderīgi. Visvairāk projektu iesniegti par „zaļo" domāšanu un dabas aizsardzību. Pieci dalībnieki iesniedza pētījumu par tēmu „Kāpēc dzīvot zaļi kļūst moderni?", bet divi par tēmu „Komunikācijas instrumenti efektīvai saziņai ar sabiedrību par dabas aizsardzību". Arī citas tēmas, piemēram, „Statistika par Valsts iestādēm un to darbiniekiem", „Uzņēmuma tēla veidošana", „Maksājuma karšu tirgus attīstība Latvijā", „Netradicionālās PR metodes", „Efektīvas personāla motivēšanas sistēmas" u.c. guvušas lielāku studentu atsaucību nekā citas.

Lielās stipendijas par dabas aizsardzības tēmu izcīnīja sekojoši darbi un to autori:

  • Indra Muižniece ar darbu „Kāpēc dzīvot „zaļi" kļūst moderni?", (Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Lauku inženieru fakultāte);
  • Ilze Klepere ar darbu „Kāpēc dzīvot „zaļi" kļūst moderni?", (Latvijas Universitāte, Bioloģijas fakultāte), konsultants Andris Klepers, LDF
  • Laura Liepiņa ar darbu „Komunikācijas instrumenti efektīvai saziņai ar sabiedrību par vides aizsardzību", (Ventspils augstskola), konsultante Ilze Salna, LDF

Pirmie divi darbi ietvēra pētījumus par zaļā dzīvesveida popularitātes pieaugšanu: vērtējot rīdzinieku izpratni par dabas aizsardzību, veicot savdabīgu eksperimentu par zaļā dzīvesveida ieviešanu vidusmēra Latvijas ģimenē, sniedzot priekšlikumus zaļo stratēģiju ieviešanai uzņēmējdarbībā un citus aktuālus jautājumus. Trešais darbs ietvēra komunikācijas metodes un efektīvākos paņēmienus, kā par dabas lietām runāt ar sabiedrību, lai panāktu attieksmes maiņu par labu dabas aizsardzībai. Ar pētījumiem plašāk iespējams iepazīties Latvijas Dabas fondā. LDF bija vienīgā sabiedriskā organizācija, kas iesniedza pētījumu tēmas un piedāvāja darba vadītājus-konsultantus līdztekus augstskolu ekspertiem.

Vēl 31 autoru komanda saņēma veicināšanas stipendijas 100 latu apmērā. Starp tiem arī bija vairāki pārstāvji, kuri veica pētījumus par zaļā dzīvesveida aktualitāti.

Piektdien, 22. februārī stipendiju konkursa „Open Mind" organizatori atraktīvā noslēguma ceremonijā pasniedza Lielās stipendijas un veicināšanas stipendijas tiem studentiem, kuru darbi bija spējuši pārliecināt kompetentos ekspertus. Paši studenti pauda, ka gandarījums ir par laiku, kuru dažādi viedokļu līderi un sabiedrībā zināmi cilvēki, kuri bija apvienoti Lielajā ekspertu komisijā - Hansabankas valdes priekšsēdētājs Māris Avotiņš, asociētais profesors Roberts Ķīlis, Rīgas Tehniskās universitātes rektors Ivars Knēts, Latvijas universitātes bijušais rektors Ivars Lācis, Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, Ekonomistu apvienība 2010 prezidents Ojārs Kehris, „Dalkia International" pārstāvis Guntars Kokarevičs, kā arī Hansabankas bijusī vadītāja un finanšu eksperte Ingrīda Blūma- ieguldījuši lasot studentu darbus un sniedzot savu vērtējumu.

„Open Mind" noslēguma ceremonijā Lielās ekspertu komisijas Goda priekšsēdētājs un Hansabankas valdes priekšsēdētājs Māris Avotiņš teica: „ Izaugsmes un izglītības veicināšana vienmēr bijusi viena no Hansabankas prioritātēm, tāpēc mums svarīgi atbalstīt tādus nozīmīgus konkursus kā „Open Mind". Vēlos izteikt pateicību visiem studentiem, kuri parādīja iniciatīvu un vēlmi mācīties, kā arī iegūtās zināšanas pielietot praksē. Tāpēc ieguvēji ir visi dalībnieki, kas pārbaudījuši savu drosmi un radošo garu!"

Stipendiju konkurss „Open Mind" ir unikāls, jo tajā pirmoreiz iesaistīts rekordliels Latvijas augstskolu skaits -15 augstskolas. Studentiem bija iespēja veikt pētnieciskos darbus par vairāk nekā 100 sabiedrībā aktuālām tēmām - ekonomiku un finansēm, uzņēmējdarbību un vadību, mārketingu, modernajām tehnoloģijām, inovācijām, sociālo atbildību, darba tirgu u.c. Viens no svarīgākajiem kritērijiem darbu vērtēšanā bija to praktiskā dimensija. Visvairāk projektu pieteikumu tika iesniegti par „zaļo" domāšanu un vides aizsardzību, kas visai uzskatāmi atspoguļo arī jaunās vēsmas sabiedriskajā domā. Pētniecisko darbu izstrādes procesā studentiem bija iespēja sadarboties ar ekspertiem gan no akadēmiskās, gan uzņēmējdarbības vides. Katrai tēmai bija savs konsultants, tāpēc darbu autoriem bija iespēja gūt zināšanas no jau pieredzējušiem speciālistiem.

Stipendiju konkursā „Open Mind" bija aicināti piedalīties 1. un 2. kursa pilna laika klātienes studenti (individuāli vai grupā), kas 2007./ 2008. akadēmiskā gada rudens semestrī uzsāka studijas 2. un 3. kursā kādā no 15 Latvijas augstskolām. Dalību konkursa otrajā kārtā turpināja studenti no desmit Latvijas augstskolām, un visu desmit augstskolu studenti tad arī kļuva par Lielās stipendijas laureātiem.

Stipendiju konkurss „Open Mind" turpināsies arī šogad - jau maijā tiks izsludinātas konkursa tēmas, no septembra līdz oktobrim notiks konkursa 1. kārta, novembrī labākie darbi tiks izvirzīti 2. kārtai, un no 1. decembra līdz 2009. gada 31. martam studentu vai studentu grupas, konsultējoties ar ekspertiem, izstrādās pētījumus, lai jau 2009. gada maija beigās varētu tiks noskaidroti labākie

Par „Open Mind" Lielās stipendijas laureātiem un sīkāku informāciju lasīt www.open.lv.