Augu vēstniecības balsojuma rezultāti
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Augu Vēstniecības vēlēšanu norise

Latvijas Augu vēstniecības vēlēšanās piedalījušies 12 tūkstoši balsotāju

Pirmajās Latvijas Augu vēstniecības vēlēšanās, kas notika no 1.augusta līdz 14.septembrim, piedalījušies 11 989 balsotāji. 26 rajonu uzvarētāji tagad veidos simbolisku Latvijas Augu vēstniecību, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību dabas daudzveidības saglabāšanai un savvaļas augu aizsardzības jautājumiem.

Augu Vēstniecības vēlēšanu norise
Latvijas Augu vēstniecības vēlēšanās piedalījušies 12 tūkstoši balsotāju

Pirmajās Latvijas Augu vēstniecības vēlēšanās, kas notika no 1.augusta līdz 14.septembrim, piedalījušies 11 989 balsotāji. 26 rajonu uzvarētāji tagad veidos simbolisku Latvijas Augu vēstniecību, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību dabas daudzveidības saglabāšanai un savvaļas augu aizsardzības jautājumiem.

Uz 26 vēstnieku vietām valstī kandidēja 64 augi, nobalsot bija iespējams 35 vēlēšanu iecirkņos visā Latvijā un projekta mājas lapā internetā www.auguvestnieciba.lv. Augus – vēlēšanu kandidātus pavasarī izvirzīja Latvijas skolu audzēkņi un Latvijas Botāniķu biedrība, rajonu vēlēšanu “listēs” iekļaujot katram rajonam raksturīgās tipiskās sugas un īpašus augu valsts retumus.

Saskaitot vēlēšanu iecirkņos un internetā nodotās balsis, par pirmās simboliskās Augu vēstniecības vēstniekiem kļuvuši (spiediet uz augu sugas nosaukuma, lai aplūkotu bildi):

Rajons

Augu vēstnieks

Rajons

Augu vēstnieks

Aizkraukles rajons

Meža vizbulis

Limbažu rajons

Zemeņu āboliņš

Alūksnes rajons

Dzeltenā dzegužkurpīte

Ludzas rajons

Ruiša pūķgalve

Balvu rajons

Apaļlapu rasene

Madonas rajons

Laksis

Bauskas rajons

Tīruma zilausis

Ogres rajons

Smiltāja esparsete

Cēsu rajons

Bruņcepuru dzegužpuķe

Preiļu rajons

Mazā lēpe

Daugavpils rajons

Alpu āboliņš

Rēzeknes rajons

Mānīgā knīdija

Dobeles rajons

Zīda magone

Rīgas rajons

Pļavas silpurene

Gulbenes rajons

Dumbrāja vijolīte

Saldus  rajons

Mušu ofrīda

Jēkabpils rajons

Peldošais ezerrieksts

Talsu rajons

Smaržīgā naktsvijole

Jelgavas rajons

Meža tulpe

Tukuma rajons

Krūmu čuža

Kuldīgas rajons

Krāšņā neļķe

Valkas rajons

Vīru dzegužpuķe

Krāslavas rajons

Meža silpurene

Valmieras rajons

Bezdelīgactiņa

Liepājas rajons

Sibīrijas skalbe

Ventspils rajons

Parastā purvmirte

Katrs vēstniecībā iekļuvušais augs saņems savu vēstnieka amatu simboliskajā vēstniecībā un stāstīs savu stāstu par dabas aizsardzību. Tā, piemēram, apaļlapu rasene kļūs par purvu aizsardzības vēstnieku, zīda magone kā Jāņuzāļu vēstnieks aicinās līgot dabai draudzīgi, iepazīt Jāņuzāles un plūkt augus, tos neiznīcinot, bet dabisko pļavu vēstniece bezdelīgactiņa stāstīs par bioloģiski vērtīgu zālāju apsaimniekošanu. Galīgais vēstnieku amatu sadalījums būs zināms 4.oktobrī, kad plkst. 13.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā Brīvības ielā 49/53 tiks atklāta arī Latvijas Augu vēstniecības foto izstāde. Iecerēts, ka nākamgad šī izstāde viesosies visos Latvijas rajonos.

Projekta aktualitāte un sadarbības partneri

Ar projektu “Latvijas Augu vēstniecība bioloģiskās daudzveidības aizsardzībai” Latvijas Dabas fonds kā apvienības “Planta Europa” dalīborganizācija Latvijā piedalās starptautiskā komunikāciju projektā “Wake Up Call For Wild Plants”, kas 2007.gadā notiek visās šīs organizācijas dalībvalstīs Eiropā. Projekta īstenošanas sadarbības partneris ir Latvijas Botāniķu biedrība un valsts aģentūra “Kultūras informācijas sistēmas”.

Sabiedrība ir ieinteresēta saņemt informāciju par iespēju ikdienā sniegt savu ieguldījumu dabas aizsardzībā un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā savā apkārtnē. Daudzas savvaļas augu sugas Eiropā ir apdraudētas, jo tiek iznīcinātas to dabiskās dzīvotnes, tās nereti tiek upurētas cilvēka ekonomisko interešu vārdā. Lai gan vēlme dzīvot, nekaitējot dabai, arvien pieaug, tomēr nekad retu savvaļas augu sugu aizsardzībai Eiropā un pasaulē nav pievērsta tik liela uzmanība kā, piemēram, retajiem putniem. Projekts ir ietvars, ar kura palīdzību runāt par nepieciešamību un reālajām iespējām aizsargāt retas augu sugas. Par starptautiskā projekta rezultātiem organizācija “Planta Europa” informēs ES valstu vides ministrus oktobra vidū plānotajā vides ministru sanāksmē Bukarestē.

Projekta norisi Latvijā finansē Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Ilze Salna

Augu vēstniecības projekta vadītāja, Latvijas Dabas fonds