Bioloģiskās daudzveidības diena
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Noticis mediju seminārs par bioloģisko daudzveidību

22. maijā, Starptautiskajā bioloģiskās daudzveidības dienā mediju pārstāvji LDF un DAP ekspertu pavadībā iepazina dabas daudzveidību pļavā, mežā un lauku sētā, mācoties labāk izprast bioloģiskās daudzveidības jēdzienu un dabas aizsardzības nozīmi.

Vides ministrs pasākuma
atklāšanā
Noticis mediju seminārs par bioloģisko daudzveidību

22. maijā, Starptautiskajā bioloģiskās daudzveidības dienā mediju pārstāvji LDF un DAP ekspertu pavadībā iepazina dabas daudzveidību pļavā, mežā un lauku sētā, mācoties labāk izprast bioloģiskās daudzveidības jēdzienu un dabas aizsardzības nozīmi.

Starptautiskās bioloģiskās daudzveidības dienas popularizēšanas ietvaros Latvijas Dabas fonds un Dabas aizsardzības pārvalde aicināja žurnālistus uz mediju apmācību semināru – ekspedīciju. Semināra mērķis bija praktisku un teorētisku nodarbību ceļā apmācīt par dabu rakstošos Latvijas mediju žurnālistus par bioloģiskās daudzveidības jēdzienu, dabā demonstrēt bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas nozīmi.

Semināru Latvijas Dabas fonda telpās atklāja LR Vides ministrs Raimonds Vējonis, aicinot žurnālistus kļūt par starpniekiem saziņai ar sabiedrību, skaidrojot dabas aizsardzības nozīmi. Pēc tam semināra dalībnieki uz eksperti devās apmācību ekspedīcijā uz Allažu pagastu. Entomologa Mārtiņa Kalniņa vadībā žurnālisti izstaigāja Mežmuižas avotu dabas lieguma meža taku, iepazinās ar tipiskām un retām mežu augu un dzīvnieku sugām, to vietu un lomu dabiska meža dzīves procesos.

Nākamais ekspedīcijas pieturas punkts bija Košsalu pļavas, kur semināra dalībnieki kopā ar botāniķiem Valdu Baroniņu un Ivaru Kabuci mācījās atpazīt bioloģiski vērtīga zālāja indikatorsugas. Salīdzinājumam tika aplūkota arī parasta pieneņu pļava un skaitīta augu sugu daudzveidība tur. Savukārt M.Kalniņš uzskatāmi demonstrēja bezmugurkaulnieku sugu daudzveidības atšķirības dabiskā apsaimniekotā pļavā un pļavā, kas netiek pļauta, pakāpeniski aizaug ar krūmiem, - semināra dalībnieki bija pārsteigti, ka kūlas klātajā platībā dažādu kukaiņu sugu skaits bija ievērojami mazāks.

Semināra laikā diskusijās žurnālisti uzzināja arī daudzus praktiskus ieteikumus, ko var īstenot ikviens, lai rūpētos par dabas resursu saglabāšanu. Lai demonstrētu, ka bioloģiskā daudzveidība var sākties katra paša sliekšņa priekšā, žurnālisti un eksperti viesojās arī saimniecībā "Aņķi”.

Maija Medne, Dabas aizsardzības pārvalde