LDF dibinātāju sapulce
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Notikusi LDF dibinātāju sapulce

24. aprīlī, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē notika Latvijas Dabas fonda dibinātāju sapulce. Sanāksmes gaitā apspriesti vairāki Latvijas Dabas fonda darbībai nozīmīgi jautājumi.

Notikusi LDF dibinātāju sapulce

24. aprīlī, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē notika Latvijas Dabas fonda dibinātāju sapulce. Sapulcē piedalījās 34 dibinātāji, vēl 15 dibinātāji bija pilnvarojuši balsošanai kādu no klātesošajiem LDF dibinātājiem. Sanāksmes gaitā apspriesti vairāki Latvijas Dabas fonda darbībai nozīmīgi jautājumi.

Jaunākās organizatoriskās izmaiņas LDF un mūsu darbību vides politikas veidošanā Latvijā raksturoja Padomes priekšsēdātājs Ivars Kabucis.

Ar Finanšu ministrijas 2006. gada 8. decembra lēmumu LDF ieguvis sabiedriskā labuma organizācijas statusu. Mainīta arī atrašanās vieta, iekārtojot biroja telpas Raiņa bulvārī 31-6. LDF valdes amatu atstājis Māris Kreilis un to kopš 2007. gada 16. marta ieņem Inga Račinska.

LDF aktīvi darbojas sabiedrības iesaistīšanā dabas aizsardzības aktivitātēs un izglītošanā par dažādiem bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas un ilgtspējīgas attīstības aspektiem. 2006. un 2007. gadā īstenoti projekti „Sabiedrības iesaistīšana dabas daudzveidības saglabāšanai Natura 2000” un „Augu vēstniecība”, kuru galvenais uzdevums ir izglītot sabiedrību par dabas daudzveidību, tās saglabāšanas nepieciešamību.

LDF piedalās dabas aizsardzības politikas veidošanā nacionālajā līmenī – darbojoties dažādu normatīvo aktu izstrādes darba grupās, vairāk kā 10 konsultatīvajās padomēs, veicot valsts institūciju izstrādāto stratēģiju un normatīvo aktu projektu izvērtējumu, sagatavojot priekšlikumus to pilnveidošanai. 

LDF aktīvi darbojas vairāku īpaši aizsargājamo dabas teritoriju konsultatīvajās padomēs, piedaloties teritoriju aizsardzības, apsaimniekošanas un attīstības prioritāšu definēšanā un īpaši aizsargājamo dabas teritoriju darbības uzraudzībā.

LDF darbojas, pārstāvot Latvijas intereses bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas jomā starptautiskā līmenī. LDF ir tādu starptautisku vides NVO biedrs kā Eiropas Vides birojs, Planta Europa, CEE-WEB, līdzdarbojas AVALON un EUROSITE darbā.

Ar klusuma brīdi klātesošie godināja pagājušajā gadā aizsaulē aizgājušo Ādolfu Kraukli, vienu no vecākajiem LDF dibinātājiem.

Par LDF aktualitātēm un 2007. gadā uzsāktajiem projektiem pastāstīja valde Inga Račinska.

Turpinās trīs LIFE-Daba projekti „Palieņu pļavu atjaunošana ES sugām un biotopiem”, „Ziemeļgaujas ielejas aizsardzība un apsaimniekošana” un „Purvu biotopu aizsardzības plāna ieviešana Latvijā”.

2007. gadā uzsākti vairāki projekti, kurus finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds: „Pļavu datu bāzes aktualizēšana”, „Augu vēstniecība”, „Meža disperso putnu sugu labvēlīga aizsardzības statusa nodrošināšana”, „Zivjērgļa izpēte un aizsardzība”, „NVO viedokļa formulēšana par plūdu riska pārvaldības pasākumu ietekmi uz bioloģisko daudzveidību” un „Dabas lieguma „Sakas grīņi” dabas aizsardzības plāna ieviešana”. Šie projekti saistīti gan ar sugu un biotopu izpēti, aizsardzību un apsaimniekošanu, gan sabiedrības izglītošanu.

Par LDF projektiem un piedzīvojumiem kopš iepriekšējās sanāksmes stāstīja sabiedrisko attiecību speciālisti Andris Klepers un Ilze Salna. 

Stāstot par sadzīviskiem piedzīvojumiem un pagātnē paveikto dažādos projektos, Andris norādīja uz LDF fonda misiju – „Dabas daudzveidības saglabāšana Latvijā” – kas ir motīvs visam, ko fonda cilvēki dara ikdienas darbos. Ilze Salna uzsvēra sabiedrības lomu augstākminētās misijas īstenošanai. Daba iegūst, ja cilvēks ir izglītotāks par dabas aizsardzību!

Projekta „Purvu biotopu aizsardzības plāna īstenošana” norisi un aktualitātes raksturoja Padomes locekle un projekta eksperte Valda Baroniņa.

Projekta ietvaros strādāts pie Cenas tīreļa, Stiklu purvu, Klāņu purvu un Vesetas palienes purva dabas aizsardzības plānu un individuālo aizsardzības un apsaimniekošanas noteikumiem. Īstenota augsto purvu apsaimniekošana, novēršot susināšanas negatīvo ietekmi uz purva biotopiem, zāļu un pārejas purvu, kā arī meža biotopu un medņa riesta vietu apsaimniekošana. Veicināta sabiedrības izglītošana par dabas daudzveidību un vērtībām Latvijas purvos.

Stāstot par projektu „Ziemeļgaujas ielejas aizsardzība un apsaimniekošana” projekta koordinators Viesturs Lārmanis uzsvēra arī pašreizējās problēmas, kas saistītas ar Lauku attīstības programmu 2007. – 2013. gadam – gan nepietiekamo finansējumu bioloģiski vērtīgo zālāju apsaimniekošanai, gan aizkavēto Lauku attīstības programmas izstrādes gaitu, gan nepietiekamo Agrovides pasākumu apjomu un nepiemērotu pasākumu izvēli šajā sadaļā.

Notika Padomes locekļa vēlēšanas, brīvajā Padomes locekļa vietā vienbalsīgi ievēlēta Ilze Danefelde, LDF galvenā grāmatvede. Ilzes 12 gadu ilgā pieredze darbā LDF un izglītība ekonomikā lieti noderēs plānojot LDF turpmāko attīstību. Atgādinām, ka LDF Padomē turpina darboties Ivars Kabucis (priekšsēdētājs), Valda Baroniņa, Ainārs Auniņš, Voldemārs Spuņģis, Valdis Pilāts un Aivars Petriņš.

Noslēgumā sekoja filmas par aizsargājamo ainavu apvidu „Ziemeļgauja” demonstrācija, kas tapusi projekta „Ziemeļgaujas ielejas aizsardzība un apsaimniekošana” ietvaros un pēc tam sarunas turpinājās neformālā gaisotnē.

Turpinām strādāt Latvijas dabas daudzveidības sagalabāšanai!

LDF