Sabiedriskā apspriešana Pededzes lejtecē
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Pededzes lejtece pavasara palos

Sabiedriskā apspriešana Pededzes lejtecē

Šā gada 8. maijā pl. 10:00 Stradu pamatskolā un pl. 16:00 Rugāju pagasta padomē, notiks dabas aizsardzības plāna sabiedriskā apspriešana dabas liegumam "Pededzes lejtece".

Pededzes lejtece pavasara palos
Sabiedriskā apspriešana Pededzes lejtecē

Šā gada 8. maijā pl. 10:00 Stradu pamatskolā Lejasstrados un pl. 16:00 Rugāju pagasta padomē, notiks dabas aizsardzības plāna sabiedriskā apspriešana dabas liegumam "Pededzes lejtece".

Dabas liegums atrodas Madonas rajona Indrānu, Balvu rajona Rugāju, Gulbenes rajona Daukstu un Stradu pagastā. Ar plānu sākot no 23. aprīļa var iepazīties Stradu un Rugāju pag. padomē un rakstiskus priekšlikumus iesniegt līdz 7. maijam. Izstrādātājs – Latvijas Dabas fonds (Raiņa bulv. 31-6, Rīgā, tālrunis: 67830999, www.ldf.lv). Aicināti visi interesenti!

Dabas liegums "Pededzes lejtece" pastāv kopš 1999.g., lieguma teritorija būtiski paplašināta 2004.g. un tagad tā kopējā platība ir 4663 ha. Liegums atzīts par Natura 2000 vietu.

Teritorija ietver neregulēto Pededzes palieni ar ozolu audzēm un parkveida pļavām, kur nozīmīgā skaitā ligzdo tādas ES Putnu direktīvas 1.pielikuma sugas kā urālpūce, mazais ērglis, vidējais dzenis, grieze u.c. Pededzes lejteces rajonā saglabājušies meži uz slapjām minerālaugsnēm un kūdras augsnēm - slapjais vēris, gārša, dumbrājs, liekņa, niedrājs. Vietām saglabājušies primārie meži - ozolu un ošu gārša. Ozoli mistrojumā ar citiem lapu kokiem. Vienīgā vai viena no nedaudzajām atradnēm Latvijā vairākām aizsargājamo vaboļu sugām (piemēram, Šneidera mizmīlis u.c.). Pilnīgu dabas vērtību uzskaitījumu un to saglabāšanai nepieciešamos pasākumus varēs iepazīt dabas aizsardzības plānā arī šeit jau no 23.aprīļa.

Dabas aizsardzība splāns izstrādāts LIFE-Daba projekta "Palieņu pļavu atjaunošana" ietvaros.

Ieva Rove, Viktors Jefimovs