Palieņu projekta vadības grupas sēde Dabas muzejā
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Notikusi trešā vadības grupas sanāksme

15. septembrī Rīgā Latvijas Dabas muzeja lasītavā norisinājās LIFE-Daba projekta „Palieņu pļavu atjaunošana” Vadības grupas sanāksme. Dienas kārtrībā jautājumi par projekta darbu virzību, agrovides politiku, papildu finansējuma piesaistīšanu Natura 2000 teritorijām un atskats uz Somijas pieredzes apmaiņas braucienu.

Notikusi trešā vadības grupas sanāksme

15. septembrī Rīgā Latvijas Dabas muzeja lasītavā norisinājās LIFE-Daba projekta „Palieņu pļavu atjaunošana” Vadības grupas sanāksme. Šī jau bija trešā reize, kopš Vadības grupa tiekas kopīgā sēdē – pirmās divas bija attiecīgi Vides Ministrijā un Valkas rajona „Ķempēnos”.

Vadības grupas sanāksmē projekta vadītāja Inga Račinska informēja par palieņu pļavu atjaunošanas projekta norises gaitu. Svarīgākā atziņa – izdarītie darbi virzās atbilstoši plānotajam. Ir arī atsevišķas teritorijas, kur palieņu pļavu atjaunošanas darbi jau pārsniedz plānotos apjomus (Sitas un Pededzes paliene, Dvietes paliene u.c.), bet arī tādas vietas, kur vēl nav sasniegta pat puse plānoto atjaunošanas darbu (Vidusburtnieks, Kalnciema pļavas). Tas saistīts ar zemes īpašnieku aktivitāti un ieinteresētību, jo lielākā daļa zemes īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, kas iesaistītas projektā, pieder privātajiem īpašniekiem. Inga Račinska informēja par dažādām finanšu piesaistīšanas iespējām pašvaldībām un sadarbības partneriem dabas aizsardzības projektu īstenošanai.

Projekta sabiedrisko lietu koordinators Andris Klepers pastāstīja par vērtīgākajām atziņām no pieredzes apmaiņas brauciena uz Somiju. Vairāk par šo var iepazīties atsevišķā rakstā. Klātesošie uzzināja arī par informācijas stendu izgatavošanas un uzstādīšanas gaitu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās.

Projekta Austrumlatvijas reģionālais koordinators Ainārs Auniņš informēja par Lauku attīstības plāna virzību 2007-2013. gadam. Latvijas Dabas fonds kopā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību un Latvijas Entomoloģijas biedrību izveidoja darba grupu, kas strādāja pie vērtīgu priekšliku7mu iestrādāšanas agrovides politikā. Diemžēl lielākā daļa loģisko argumentu līdz pat šim brīdim maz izprotamu iemeslu dēļ nav ņemti vērā.

Andris Klepers