Pieredzes apmaiņas semināri demonstrācijas saimniecībās
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Zemes īpašnieki gūst pieredzi par saimniekošanas iespējām Natura 2000

Jau noritējuši pirmie divi pieredzes apmaiņas semināri par labas saimniekošanas praksi Natura 2000 teritorijās. Abi semināri notika jūlija pēdējās dienās Kuldīgas rajona Alsungas pagastā un saimniecībā Gulbenes rajona Litenes pagastā.

Zemes īpašnieki gūst pieredzi par saimniekošanas iespējām Natura 2000

Jau noritējuši pirmie divi pieredzes apmaiņas semināri par labas saimniekošanas praksi Natura 2000 teritorijās. Abi semināri notika jūlija pēdējās dienās – 28. jūlijā saimniecībā “Bērzlejas”, kas atrodas Kuldīgas rajona Alsungas pagastā – dabas liegumā “Užavas augštece” un saimniecībā “Silmalas” – Gulbenes rajona Litenes pagastā; dabas liegumā “Sitas un Pededzes paliene”.

Visā Latvijā ierīkotas četras demonstrācijas saimniecības, lai popularizētu dabai draudzīgu saimniekošanu un labas saimniekošanas praksi Natura 2000 teritorijā. Ideju atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija projekta “Natura 2000 Latvijā – sabiedrības iesaistīšana dabas daudzveidības saglabāšanā” ietvaros.

Kā labāk apsaimniekot pļavas 

dabas liegumā? Pieredzes seminārs

"Bērzlejās" Užavas augštecē 

Vēl viena saimniecības atrodas Daugavpils rajona Ilūkstes novada Putnusalā, kur “Atālu” māju saimnieki nodarbojas ar Hailander šķirnes liellopu ganīšanu un mājās apkopojuši savā apkārtnē atrastās unikālās arheoloģiskās vērtības. Ceturtā saimniecība ir Talsu rajona Sabiles novadā -  “Drubazās” izveidota botāniskā taka un dabas parka “Abavas ieleja” teritorijā tiek īstenota gan videi draudzīga tūrisma, gan vides izglītošanas ideja. “Bērzlejās” galvenā nodarbošanās ir pļavu apsaimniekošana, bet “Silmalās” – gan pļavu apsaimniekošana, gan Latvijas populācijas staltbriežu audzēšana, gan arī medību un ekotūrisms.

Jau tuvākajos mēnešos paredzēts uz katru no saimniecībām vest zemes īpašniekus, kuriem arī pieder zeme Natura 2000 teritorijā, lai demonstrētu dažādas iespējas, ko sniedz šāda privātīpašuma statuss – atrasties īpaši aizsargājamā dabas teritorijā.

Interesenti, kuriem ir saistība ar īpašumu Natura 2000 teritorijās aicinām pieteikties uz šiem pieredzes apmaiņas semināriem, un interesēties par norises laikiem projekta sadaļā pie saimniecībām vai rakstot šīs projekta sadaļas koordinatoram Andrim Kleperam: andris.klepers@ldf.lv

Projekta “Natura 2000 Latvijā – sabiedrības iesaistīšana dabas daudzveidības saglabāšanā” ietvaros jau noticis forums par sabiedrība slomu dabas daudzveidība ssaglabāšanā Natura 2000 teritorijās un ceļojumu cauri visai Latvijai veic fotoizstāde par dabas vērtībām šajās teritorijās.