Natura 2000 izstāde Ungurmuižā
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Ungurmuiža

Ceļojošā izstāde viesojas Ungurmuižā

Latvijas Dabas fonda rīkotā ceļojošā foto izstāde "Dabas vērtības Natura 2000: iepazīsti un saudzē!" turpina ceļojumu pa Latviju. Tās pieturvieta Cēsu rajonā būs Ungurmuiža. Izstāde būs atvērta no 5.jūlija plkst. 12.00.

 

Ungurmuiža
Ungurmuiža
Ceļojošā izstāde viesojas Ungurmuižā

No 5.jūlija līdz 12.jūlijam Cēsu rajona Ungurmuižā būs apskatāma Latvijas Dabas fonda rīkotā ceļojošā foto izstāde "Dabas vērtības Natura 2000: iepazīsti un saudzē!", kas veltīta Latvijas zināmajiem un nezināmajiem dabas brīnumiem.

Latvijas Dabas fonda rīkotā ceļojošā foto izstāde "Dabas vērtības Natura 2000: iepazīsti un saudzē!" turpina ceļojumu pa Latviju. Tās pieturvieta Cēsu rajonā būs Ungurmuiža. Izstāde būs atvērta no 5.jūlija plkst. 12.00.

Izstādē aplūkojamas 40 lielformāta krāsu fotogrāfijas, kas ataino Latvijas dabas daudzveidību – gan retas un aizsargājamas augu un dzīvnieku sugas, gan arī labi zināmas, taču neatņemamas dabisku ekosistēmu sastāvdaļas un pārsteidzošas ainavas. Fotogrāfiju autori ir Latvijas dabas

Lapkoku praulgrauzis

aizsardzības eksperti, kuru ikdienas darbs saistīts ar šo vērtību izpēti, apzināšanu un aizsardzību.

Izstādē aplūkojams gan krāšņais zivju dzenītis un Baltijas dzegužpirkstīte, gan retais pundurbērzs, gan šī gada Latvijas Gada kukainis – lapkoku praulgrauzis, kas mīt arī Ungurmuižas parka vecajos kokos, – dzīvība, kas ir mums līdzās, taču, iespējams, mēs neapjaušam par tās esamību.

Cēsu rajonā atrodas desmit īpaši aizsargājamas dabas teritorijas, kas iekļautas Eiropas Savienības īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīklā Natura 2000 – daļa no Gaujas Nacionālā parka un Palšu purva dabas lieguma (Kaives pag.), dabas liegumi Draugolis Vecpiebalgas pagastā, Melturu sils Amatas novadā, Raunas Staburags Raunas pagastā, Spinduļu meži Zaubes pagastā, aizsargājamo ainavu apvidus Vecpiebalga, ietverot Sproģu dabas liegumu, kā arī Elles purva un Bānūžu zelta avota mikroliegumi.

Izstāde ir aicinājums arī vietējiem iedzīvotājiem apzināties, ka dzīve īpaši aizsargājamā dabas teritorijā ne vienmēr nozīmē ierobežojumus, bet gan gluži otrādi - piedāvā iespējas attīstīt jaunus saimniekošanas virzienus, kā arī saņemt papildus finansējumu šo teritoriju apsaimniekošanai ar dabai draudzīgām metodēm.

Izstāde Ungurmuižā būs skatāma līdz 12.jūlijam. Pēc tam tā dosies uz Gulbenes rajonu, bet līdz gada beigām apceļos arī citus Latvijas rajonus, aicinot izstādes apmeklētājus iepazīt mūsu neskartās dabas brīnumus. Iepriekš izstāde bija skatāma Strenčos - Valkas rajonā.

Strenču parkā

Izstāde Strenču centrā

Par Ungurmuižu

Ungurmuižas 18. gs. pirmās puses apbūve ar parku ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tās kungu mājai kā izcilam baroka mākslas paraugam ir izcila kultūrvēsturiska vērtība. Muižas interjeros saglabājušies 250. gadu seni sienu un griestu gleznojumi.

Senie sienu gleznojumi Ungurmuižā

Par projektu

Izstādi „Dabas vērtības Natura 2000: iepazīsti un saudzē!” Latvijas Dabas fonds izveidojis projekta „Sabiedrības iesaistīšana dabas daudzveidības saglabāšanai Natura 2000” ietvaros ar mērķi popularizēt Eiropas īpaši aizsargājamo teritoriju tīkla Natura 2000 idejas un veicināt plašāku sabiedrības izpratni par dabas daudzveidības saglabāšanas nozīmi. Projektu finansē Latvijas Vides aizsardzības fonds.

 

Ilze Salna, projekta vadītāja