Eiropas Komisijas pārstāvji Alsungā
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Jānis Reihmanis no LDF un
"Bērzleju" saimnieks Jānis
Gornijs iepazīstina delegāciju 
ar paveiktajiem pļavu
atjaunošanas darbiem.
Užavas pļavas pārstaigā Eiropas Komisijas pārstāvji

20.jūlijā Kuldīgas rajona Alsungas pagasta padomē viesojās pārstāvji no Eiropas Komisijas un uzklausīja pagasta ļaužu viedokli par dzīvi Alsungas pusē kā arī izstaigāja palieņu pļavas dabas liegumā „Užavas augštece”.

Jānis Reihmanis no LDF un
"Bērzleju" saimnieks Jānis
Gornijs iepazīstina delegāciju 
ar paveiktajiem pļavu
atjaunošanas darbiem.

Užavas pļavas pārstaigā Eiropas Komisijas pārstāvji

20.jūlijā Kuldīgas rajona Alsungas pagasta padomē viesojās pārstāvji no Eiropas Komisijas un uzklausīja pagasta ļaužu viedokli par dzīvi Alsungas pusē kā arī izstaigāja palieņu pļavas dabas liegumā „Užavas augštece”.

Vizīte notika LIFE-Daba projekta „Palieņu pļavu atjaunošana” ietvaros un Alsungas pašvaldība šajā Latvijas Dabas fonda īstenotajā projektā ir iesaistījusies kā sadarbības partneris.

Eiropas Komisiju pārstāvēja Anja Finne un viņas pārziņā ir LIFE-Daba projektu uzraudzīšana un kontrolēšana Dānijā, Somijā, Zviedrijā un Baltijas valstīs. Viņai asistēja Latvijas pārraudzības grupas pārstāvji – Alda Nikodemusa un Rolands Ratfelders, kā arī Vides ministrijas pārstāve Ilona Mendziņa. Alsungu pārstāvēja pagasta padomes priekšsēdētājs Gunārs Bloks un pagasta zemes ierīkotāja Santa Kreičmane.

Vairāk kā divas stundas Alsungas pils telpās tika diskutēts par darba iespējām pagastā un iedzīvotāju labklājības veicināšanu nākotnē. Tika apspriesta virkne problēmu par pļavu atjaunošanu dabas liegumā „Užavas augštece”: piekļūšanas grūtības, nelielo zemes platību īpašnieku ieinteresēšana, siena realizēšanas grūtības, reālā Lauku bloku robežu neatbilstība oficiālajām kartēm un citas lietas. Daudzās grūtības, ar ko nākas saskarties vietējiem, brīžiem viesa pagasta padomes priekšsēdētāja skatienā lielu pesimismu.

Sarunas Alsungas pilī.

Tomēr pēc Eiropas Komisijas pārstāvju jautājuma par to, kādas ir būtiskākās problēmas tieši Alsungas pagastā salīdzinājumā ar citām Latvijas vietām, pagasta priekšsēdētājs Gunārs Bloks izteicās optimistiski: „Jāņem zāģis rokā un cirvis, un jāstrādā! Nekāds īlens te nelien ārā, tikai jāstrādā!”. Viņš arī pauda cerību, ka rudens un ziemas periods nāks ar lielāku interesi un krūmu ciršana dabas lieguma pļavās aktivizēsies. Sarunas, kuras vadīja projekta līdere Inga Račinska no Latvijas Dabas fonda, noslēdzās ar braukšanu uz Užavas lieguma pļavām. Tika aplūkotas gan vairākus desmitus gadu neapsaimniekotas pļavas, kuras aizaugušas ar krūmiem un paprāviem kokiem, gan nule kā atjaunotās pļavas vairāk kā 14 ha platībā „Bērzleju” saimniecībā. Kopumā Eiropas Komisijas pārstāvji bija apmierināti ar šeit piedzīvoto un redzēto.

Jānis Reihmanis, pagasta priekšsēdētājs Gunārs Bloks,

zemes ierīkotāja Santa Kreičmane un "Bērzleju"saimnieks

Jānis Gornijs spriež par Užavas augšteces pļavu apsaimniekošanu.

Palieņu pļavu atjaunošanas projekta ietvaros vēl turpmāko trīs gadu laikā dabas lieguma „Užavas augštece” teritorijā kopumā paredzēts izcirst krūmus – 145 ha platībā un veikt sākotnējo pļaušanu ~300 ha platībā. Noslēdzot vienošanos, pēc pļavu atjaunošanas tās turpmāk ir jāapsaimnieko vismaz piecus gadus noganot tās vai nopļaujot ne ātrāk par 10 jūliju un zāli novācot vai atstājot uz pļavas sasmalcinātu.

Andris Klepers, Tel.: 7221580