Noslēpumainā un šarmantā Abavas ieleja
Jaunumi
Misija
Kā mūs atrast?
Struktūra
Vēsture
Gada pārskati
Dabas interešu aizstāvība
Iedzīvotāju un NVO līdzdalības celšana
Dabas aizsardzības plāni
DA plāna izstrāde dabas liegumam Sātiņu dīķi
DA plāna izstrāde dabas liegumam Ruņupes ieleja
DA plānu pasākumu efektivitātes novērtējums
COASTLAKE
Dviete
MARMONI
Zivjērglis
Baltijas grīšļu ķauķis
SNOWBAL
Hydroplan
FOR-REST
GRASSSERVICE
Lietuvas kartēšana
EKOenerģija
Bioloģiskās daudzv. monitoringa aktualizācija
Citi projekti
Sludinājumi
Fotogalerija
Saites
Publikācijas
Dabas skola Ķemeros
Zooloģijas muzejs
Dabas takas un torņi

 

liela izmēra apavi

Noslēpumainā un šarmantā Abavas ieleja 

Viena no beidzamā laika tūrisma aktualitātēm Kurzemē neapšaubāmi saistās ar “zaļo Kurzemes oāzi” vai “zaļo salu” Kurzeme kartē, - Abavas ieleju.

Apstākļi un objekti, kuri veicinājuši šo popularitāti te minami vairāki,- kalnu slēpošanas bāze “Zviedru cepure”, vēl pirms tam Ojāra Feldberga aktivitātes un pasākumi ap Pedvāles brīvdabas muzeja parku, un vēl senāk,- kopš viduslaikiem, - šīs vietas pazīstamas, kā hercoga Jēkaba vīnogu ieleja. Vēlāk 20.gs. 80-tajos gados Sabiles vīna kalns tika fiksēts Ginesa rekordu grāmatā, kā tālākā vīnogu audzētava Pasaulē uz Ziemeļiem, kur audzē vīnogas. Tieši šis pēdējais fakts Abavas ielejai atnesa pasaules slavu, jo nav nekā cita visā Latvijā tik cienīga, lai iekļūtu Ginesa rekordu grāmatā.  Tādā veidā Abavas ielejas teritorija pēdējos gados kļuvusi par vienu no Kurzemes atpazīstamākajiem tūrisma magnētiem.

Pati daba izveidojusi Abavas ieleju par vienu no skaistākajām vietām Latvijā. Ne velti Rainis ar Aspaziju, dzīvojot Tukuma apkārtnē 20.gs. 30-tajos gados nodēvēja šīs vietas par “Kurzemes Šveici”. Vijoties cauri romantiskiem upes līkumiem un zaļojošiem mežiem, garām senām pilsētiņām, omulīgiem lauku ciematiņiem, spirdzinošiem, maziem ūdenskritumiem un noslēpumainām alām, Abava sajūsmina jebkuru tūristu un iebraucēju.

Un varbūt tieši pieaugošā tūristu skaita dēļ, aktivizējušies Abavas ielejas tūrisma uzņēmēji.

Īpašu ietekmi Abavas ielejas attīstībā devusi sadarbība ar Overaiseles Provinci Nīdrelandē, kā rezultātā pirmoreiz tika izveidots Abavas ielejas attīstības plāns, veidoti virkne projektu gan Abavas ielejas attīstības centra, gan Rendas Bio-centra izveidē, gan dažādas taku infrastruktūras izveidē. Tikpat svarīgas ir bijušas ielejas zemnieku apmācības, kuras turpināsies arī šogad.  

Pamazām Abavas ielejā atveras jauni krodziņi, paplašinās zirgu un laivu nomas punkti un sadarbībā ar Overaiselas provinci tiek veidoti projekti jaunu tūrisma produktu attīstībai. Atliek cerēt, ka Abavas ielejas attīstības vīzija, ka šī teritorija pēc 10 gadiem būs viens no vispieprasītākajiem tūristu galamērķiem, - īstenosies dzīvē. Tāpat kā vietējiem cilvēkiem atgriezīsies vēlme audzēt vīnogas un pelnīt ar vīna ražošanu, kas bija galvenais ienākuma avots šejienes iedzīvotājiem pirms 350 gadiem.

Artis Gustovskis

Kurzemes Tūrisma Asociācijas priekšsēdētājs

atpakaļ uz satura rādītāju...

 

 

Ziedo Latvijas dabai!

Vārds
E-pasts
Komentārs

 

Eiropas vides birojs